Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ministerstvo podpoří dotacemi ekologickou veřejnou dopravu

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Ekologické dopravě se dostává stále větší pozornosti a očekává se, že bude tato alternativa získávat v budoucnu čím dál více prostoru. Aktuálně ji podpořilo i české Ministerstvo pro místní rozvoj svým dotačním programem.

„Chceme se jednak zasadit o šetrnější využívání pohonných hmot, ale zejména nám jde o čistší ovzduší v našich městech a obcích,“ uvádí ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová. Na dotacích rozdělí ministerstvo celkem 1,3 miliardy korun.

Program podpoří nákup silničních vozidel, která jsou nízkoemisní či bezemisní – jde o prostředky, které využívají jako palivo zemní plyn, elektřinu či vodík. Program se vztahuje i na drážní vozidla městské dopravy. „Nové dopravní prostředky ocení cestující využívající autobusovou dopravu i městskou hromadnou dopravu, peníze mohou jít i na nákup tramvají a trolejbusů,“ vysvětluje Šlechtová.

O dotace mohou žádat kraje a obce, které samy poskytují veřejnou přepravu, a také dopravci, které mají na veřejnou dopravu smlouvu. Příjem žádostí startuje právě nyní a otevřený bude do 29. července. Jednotlivý projekt může získat maximálně 200 milionů korun. Podmínkou je jeho realizace nejpozději do 31. října 2018.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.