Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Miliardáři mění svět. Americký horolezec podpořil boj proti změnám klimatu

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Každý čin se počítá, člověk přitom nemusí nutně věřit v existenci karmy. Stačí si vzpomenout, kdy nás věci v našem okolí dovedly výrazně ovlivnit. Americký horolezec se vzdal firmy v hodnotě 70 miliard. Věří, že tím pomůže v boji proti změnám klimatu a inspiruje ostatní. Informoval o tom server The New York Times.

Zakladatel společnosti Patagonia horolezec Yvon Chouinard a další členové jeho rodiny se vzdali vlastnictví společnosti, která vyrábí oblečení a sportovní vybavení udržitelným způsobem. Veškerý zisk firmy nyní bude mířit na ochranu životního prostředí. Ročně by se mělo jednat o přibližně dvě a půl miliardy korun, které půjdou nově vytvořené neziskové organizaci Holdfast Collective. Peníze z ní míří projektům věnujícím se ochraně nezastavěných ploch či na jiná opatření pro boj s klimatickou krizí, která ohrožuje budoucnost lidstva.

Yvon Chouinard se dlouhodobě profiluje jako miliardář proti své vůli, nosí otrhané oblečení, nemá osobní počítač ani mobilní telefon a dal si za cíl změnit svět podnikání. Jeho rodina je velmi známá díky svým charitativním činnostem, kdy rozdala většinu majetku.

Autorský článek Gabriely Brázdové s použitím informací z The New York Times a iRozhlas

Související články

Zaručeně zlepší den

Revoluce ve zdravotnictví. Vědci umí vypěstovat krev v laboratoři

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Nejlepší odstřelovače najdete v Česku. Vyhráli mezinárodní soutěž

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Inspirace z knihovny: Lepší vztahy začínají správným rozhodnutím. Kniha Volba lásky vám otevře srdce

Snad každý chce mít hezké vztahy s partnerem, rodinou, přáteli a kolegy v práci. Ne vždy se nám to…