Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Microsoft NGO Awards ocenily inspirativní neziskové organizace

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Microsoft

Příklady dobré praxe a příběhy neotřelého využití technologií Microsoft hledala společnost prostřednictvím svých cen NGO Awards. Z šestnácti přihlášených nakonec vybrala trojici neziskovek, které za jejich práci ocenila.

V kategorii přímá pomoc cílové skupině zvítězila Záchranka. „Aplikace dokáže velice přesně určit a zaslat zdravotníkům lokaci, kde se zraněný nachází, a výrazně tak usnadňuje komunikaci se záchrannou službou. Díky webovému rozhraní můžeme pomoct i tam, kde je těžko dostupný signál,“ představil aplikaci jeden z tvůrců Martin Dybal.

Za organizační rozvoj byl oceněn Domov Sue Ryder. „Při péči o klienty s Alzheimerovou demencí je nesmírně důležité, aby měl každý pečovatel aktuální informace o stavu klienta. Díky důslednému používání aplikací Office 365 jsou tyto informace neustále aktualizovány a dostupné doslova na jedno kliknutí na jakémkoli zařízení, ať už je to stolní počítač v kanceláři, nebo chytrý telefon v terénu,“ řekl vedoucí terénní služby Petr Krbec.

Microsoft navíc udělil jedno zvláštní ocenění. To obdržela organizace Tamtamy zaměstnávající lidi s lehčím zdravotním postižením a využívající program Skype, který zde pomohl s překonáváním komunikačních bariér. „Díky Skype v mobilu nám uklízečka může kdykoliv napsat, poslat fotku, když něco rozbije, nebo při složitějších věcech využít služeb tlumočení do znakového jazyka. Navíc je tato služba zdarma,“ vysvětlila ředitelka neziskovky Mirka Kroupová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pátky bez masa: Katolická tradice by mohla snížit globální emise uhlíku, zjistila studie

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Úspěch českých lékařů. Provedli mezinárodní transplantaci ostrůvků slinivky

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…