Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Microsoft NGO Awards ocenily inspirativní neziskové organizace

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Microsoft

Příklady dobré praxe a příběhy neotřelého využití technologií Microsoft hledala společnost prostřednictvím svých cen NGO Awards. Z šestnácti přihlášených nakonec vybrala trojici neziskovek, které za jejich práci ocenila.

V kategorii přímá pomoc cílové skupině zvítězila Záchranka. „Aplikace dokáže velice přesně určit a zaslat zdravotníkům lokaci, kde se zraněný nachází, a výrazně tak usnadňuje komunikaci se záchrannou službou. Díky webovému rozhraní můžeme pomoct i tam, kde je těžko dostupný signál,“ představil aplikaci jeden z tvůrců Martin Dybal.

Za organizační rozvoj byl oceněn Domov Sue Ryder. „Při péči o klienty s Alzheimerovou demencí je nesmírně důležité, aby měl každý pečovatel aktuální informace o stavu klienta. Díky důslednému používání aplikací Office 365 jsou tyto informace neustále aktualizovány a dostupné doslova na jedno kliknutí na jakémkoli zařízení, ať už je to stolní počítač v kanceláři, nebo chytrý telefon v terénu,“ řekl vedoucí terénní služby Petr Krbec.

Microsoft navíc udělil jedno zvláštní ocenění. To obdržela organizace Tamtamy zaměstnávající lidi s lehčím zdravotním postižením a využívající program Skype, který zde pomohl s překonáváním komunikačních bariér. „Díky Skype v mobilu nám uklízečka může kdykoliv napsat, poslat fotku, když něco rozbije, nebo při složitějších věcech využít služeb tlumočení do znakového jazyka. Navíc je tato služba zdarma,“ vysvětlila ředitelka neziskovky Mirka Kroupová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Brněnští vědci vyvinuli nový tlumič pro vlaky. Zvýší jejich rychlost a ochrání koleje

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.