Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Microsoft NGO Awards ocenily inspirativní neziskové organizace

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Microsoft

Příklady dobré praxe a příběhy neotřelého využití technologií Microsoft hledala společnost prostřednictvím svých cen NGO Awards. Z šestnácti přihlášených nakonec vybrala trojici neziskovek, které za jejich práci ocenila.

V kategorii přímá pomoc cílové skupině zvítězila Záchranka. „Aplikace dokáže velice přesně určit a zaslat zdravotníkům lokaci, kde se zraněný nachází, a výrazně tak usnadňuje komunikaci se záchrannou službou. Díky webovému rozhraní můžeme pomoct i tam, kde je těžko dostupný signál,“ představil aplikaci jeden z tvůrců Martin Dybal.

Za organizační rozvoj byl oceněn Domov Sue Ryder. „Při péči o klienty s Alzheimerovou demencí je nesmírně důležité, aby měl každý pečovatel aktuální informace o stavu klienta. Díky důslednému používání aplikací Office 365 jsou tyto informace neustále aktualizovány a dostupné doslova na jedno kliknutí na jakémkoli zařízení, ať už je to stolní počítač v kanceláři, nebo chytrý telefon v terénu,“ řekl vedoucí terénní služby Petr Krbec.

Microsoft navíc udělil jedno zvláštní ocenění. To obdržela organizace Tamtamy zaměstnávající lidi s lehčím zdravotním postižením a využívající program Skype, který zde pomohl s překonáváním komunikačních bariér. „Díky Skype v mobilu nám uklízečka může kdykoliv napsat, poslat fotku, když něco rozbije, nebo při složitějších věcech využít služeb tlumočení do znakového jazyka. Navíc je tato služba zdarma,“ vysvětlila ředitelka neziskovky Mirka Kroupová.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.