Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Medicínu v praxi nebo 3D tisk si mohou lidé vyzkoušet na Týdnu vědy a techniky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: tydenvedy.cz, Dollarphotoclub

Od 1. do 13. listopadu se uskuteční již šestnáctý ročník největšího vědeckého festivalu v Česku s názvem Týden vědy a techniky. Pro děti i dospělé je připraveno na 600 akcí včetně přednášek, výstav, dnů otevřených dveří, dokumentárních filmů, workshopů, vědeckých kaváren i dalších aktivit napříč celou republikou i všemi vědními obory. Navíc vstup na celý festival je zdarma.

workshop_3_lekarska_fakulta_univerzity_karlovy_v_praze_2Festivalovým děním ožije tradičně budova Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze. První listopadový týden se zde budou konat přednášky, výstavy, workshopy či experimenty. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet medicínu v praxi, ekologický 3D tisk či poodhalit, jak postupují kriminalističtí antropologové při identifikaci kosterních pozůstatků a co o člověku prozradí kosti. Program v budově Akademie věd ČR doplní 85 přednášek předních českých vědců.

Novinkou 16. ročníku je speciální program, který vedle netradičních science show zahrnuje například i koncerty, křest knihy, komentované prohlídky, pozorování ptactva, projížďku elektromobilem nebo divadelní hru. Oproti předchozím rokům se organizátoři více zaměřili také na program v menších městech a regionech napříč Českou republikou, akcemi nabitý listopad tak potěší milovníky vědy například ve Valašském Meziříčí, v Prostějově či v Libereckém kraji, Olomouckém kraji a na Vysočině.

Související články

Zaručeně zlepší den

Brněnští studenti vymysleli chytrý skleník. Zjednoduší pěstování zeleniny a pomůže proti suchu

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Mladší o pět let? Podle vědců je možné omládnout díky speciálnímu cvičení

Čeští vědci vyvinuli unikátní rychlotesty na covid-19. Výsledky odhalí už za hodinu

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.