Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Medicínu v praxi nebo 3D tisk si mohou lidé vyzkoušet na Týdnu vědy a techniky

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: tydenvedy.cz, Dollarphotoclub

Od 1. do 13. listopadu se uskuteční již šestnáctý ročník největšího vědeckého festivalu v Česku s názvem Týden vědy a techniky. Pro děti i dospělé je připraveno na 600 akcí včetně přednášek, výstav, dnů otevřených dveří, dokumentárních filmů, workshopů, vědeckých kaváren i dalších aktivit napříč celou republikou i všemi vědními obory. Navíc vstup na celý festival je zdarma.

workshop_3_lekarska_fakulta_univerzity_karlovy_v_praze_2Festivalovým děním ožije tradičně budova Akademie věd ČR na Národní třídě v Praze. První listopadový týden se zde budou konat přednášky, výstavy, workshopy či experimenty. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet medicínu v praxi, ekologický 3D tisk či poodhalit, jak postupují kriminalističtí antropologové při identifikaci kosterních pozůstatků a co o člověku prozradí kosti. Program v budově Akademie věd ČR doplní 85 přednášek předních českých vědců.

Novinkou 16. ročníku je speciální program, který vedle netradičních science show zahrnuje například i koncerty, křest knihy, komentované prohlídky, pozorování ptactva, projížďku elektromobilem nebo divadelní hru. Oproti předchozím rokům se organizátoři více zaměřili také na program v menších městech a regionech napříč Českou republikou, akcemi nabitý listopad tak potěší milovníky vědy například ve Valašském Meziříčí, v Prostějově či v Libereckém kraji, Olomouckém kraji a na Vysočině.

Související články

Zaručeně zlepší den

V životě mám jiné priority než hezkou postavu, říká Kristýna Dolejšová z blogu Za normální holky

Postavte přístřešek pro sýkorky. Přinášíme tipy, jak správně vyrobit ptačí budku

Čeští vědci vyvinuli revoluční UV roušku. Ochrání ostatní i majitele

V unikátním krmítku mění ptáci odpadky za potravu. A úspěšně

Inspirativní rozhovor

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Vím, že nepřestanu pomáhat druhým, říká Silvie Dymáková, která vrací samoživitelkám energii do života

Přečtěte si rozhovor s novinářkou, dokumentaristkou a matkou v jedné osobě, Silvou Dymákovou.