Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Masarykova univerzita nabízí studentům testování chodidel zdarma

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity před pár dny dokončila výstavbu Centra diagnostiky pohybu. Lidem umožní mimo jiné nechat si otestovat zdraví svých chodidel. Studenti a pracovníci univerzity budou mít tuto možnost dokonce zdarma.

„Klíčovou informací je rozložení tlaků působících na chodidlo při chůzi, které je věrným odrazem funkčního stavu chodidla,“ vysvětluje základní princip výzkumník Martin Zvonař. Na chodidlech a jejich zdravotním stavu se projevuje řada faktorů, vliv mají rodinné predispozice i životní styl. Díky jejich testování získají zájemci zpětnou vazbu a pracovníci centra zase nezbytná data pro další výzkum.

Přestože využít možnost otestování zdarma mohou pouze lidé, kteří jsou součástí univerzity, služba je dostupná i veřejnosti, a to za poplatek 100 korun. Centrum se nachází v budově bohunického kampusu a je zatím otevřené dvakrát týdně.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Český hotel patří mezi nejkrásnější na světě

Sbohem lékům proti bolesti? Jak by „houba“ z kmenových buněk mohla vypnout chronickou bolest přímo u zdroje

Soud svým rozhodnutím zachránil největší americký deštný prales před kácením

Bezpečnostní kontroly před nákupem dílů na motocykl

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Inspirace z knihovny: Existuje nejlepší maminka na světě? Kniha, která potěší děti i rodiče

Která maminka je ta nejlepší? Odpověď na tuto otázku hledají spisovatel Sébastien Perez a…