Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Masarykova univerzita nabízí studentům testování chodidel zdarma

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Pixabay

Fakulta sportovních studií Masarykovy univerzity před pár dny dokončila výstavbu Centra diagnostiky pohybu. Lidem umožní mimo jiné nechat si otestovat zdraví svých chodidel. Studenti a pracovníci univerzity budou mít tuto možnost dokonce zdarma.

„Klíčovou informací je rozložení tlaků působících na chodidlo při chůzi, které je věrným odrazem funkčního stavu chodidla,“ vysvětluje základní princip výzkumník Martin Zvonař. Na chodidlech a jejich zdravotním stavu se projevuje řada faktorů, vliv mají rodinné predispozice i životní styl. Díky jejich testování získají zájemci zpětnou vazbu a pracovníci centra zase nezbytná data pro další výzkum.

Přestože využít možnost otestování zdarma mohou pouze lidé, kteří jsou součástí univerzity, služba je dostupná i veřejnosti, a to za poplatek 100 korun. Centrum se nachází v budově bohunického kampusu a je zatím otevřené dvakrát týdně.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.