Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Maminky na TikToku zvyšují povědomí o bezpečnosti dětí online

3 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Vzhledem k tomu, že TikTok má až 1 miliardu aktivních uživatelů po celém světě a stává se jednou z nejpopulárnějších platforem sociálních médií, společně s jeho popularitou rostou i obavy z jeho dopadu na mladší uživatele. Se zajímavým řešením přišly maminky v Severní Americe, píše server Euro News.

V Severní Americe se v reakci na tyto obavy objevilo nové digitální hnutí: skupina takzvaných „hlídacích maminek“, které používají své profily na TikToku ke vzdělávání svých sledujících o online bezpečnosti dospívajících jedinců.

Jejich činnost sahá od zvyšování povědomí o nebezpečích komunikace s cizími lidmi online až po tipy, jak chránit své děti před tím, aby na platformě konzumovaly nevhodný obsah. Upozorňují však také na nebezpečné aktivity ze strany rodičů, například přílišné sdílení identity svých dětí nebo osobního života.

Sarah Adams známá na TikToku jako mom.uncharted získala se svými videi miliony zhlédnutí. „Na TikToku je spousta dravých lidí, kteří vyhledávají mladé a zranitelné jedince. Skutečnost, že se k těmto dětem mohou snadno dostat, je velmi děsivá,“ uvádí. Rodiče by se dle Sarah měli vzdělávat, učit se, jak platforma funguje a co vidí jejich děti. Doporučuje, aby si sami aplikaci stáhli a vyzkoušeli, aby přesně věděli, jak platforma funguje a jaký obsah jejich děti pravidelně konzumují.

Ilustrační foto: Pexels

Obsah na TikToku

Stejně jako jiné velké technologické platformy, i TikTok spoléhá na uživatele a algoritmické systémy, aby označily potenciálně nebezpečný obsah, který pak zpětně zkontroluje i lidský moderátor, aby určil, zda by měl být odstraněn.

Ale stejně jako u jiných platforem je i TikTok kritizován za to, že často nepodniká žádné kroky. V loňském roce dokonce jednatel TikToku svědčil před americkým Senátem o dopadu jejich aplikace na duševní zdraví dospívajících.

Zástupci platofmy TikTok tvrdí, že udržování uživatelů jejich aplikace v bezpečí je jejich nejvyšší prioritou. Snaží se investovat do lidí, procesů a technologií, které pomáhají udržet komunitu bezpečným prostorem pro pozitivní a kreativní vyjádření.

Zdroj: Euro News

Související články

Zaručeně zlepší den

300 let od smrti barokního architekta Santiniho. Kde najdete jeho dechberoucí stavby?

Čeští vědci vyvinuli jedinečný přístroj ke zkoumání sluchu

Vědci pátrají po tajemství vzniku mlhy

Stále více Poláků se odvrací od tradičních pohřbů, pomáhá jim Institut dobré smrti

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Inspirace z knihovny: Jak se z obyčejného člověka stane vlivná osobnost? Steve Jobs motivuje ostatní

Steve Jobs byl jako každý z nás. Člověk z masa a kostí. Co konkrétně jej odlišilo? Díky čemu uspěl?…