Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lovci monster podnikli hon na bájnou příšeru. Byli úspěšní?

Ilustrační foto: Pexels

Povídačky o Lochnesské příšeře zaslechli snad všichni. Je však skutečná? Od jejího prvního hlášeného výskytu v roce 565 n. l. byla podle oficiálního registru zaznamenaná lidmi více než tisíckrát. Finálně potvrdit či vyvrátit její existenci se rozhodli vědci z Loch Ness Centre ve spolupráci s dobrovolníky, informoval server Radio Wave a Aktuálně.

Tým turistické společnosti Loch Ness Centre ve spolupráci s Loch Ness Exploration, organizací, která sama sebe popisuje jako nezávislý a dobrovolný výzkumný tým, se rozhodl podniknout pátrání po bájné příšeře. „Hledáme začínající lovce příšer, kteří by se zapojili do víkendu, který se bude konat v sobotu 26. a v neděli 27. srpna. Pátrání je největší svého druhu od doby, kdy Loch Ness Investigation Bureau v roce 1972 jezero prozkoumalo,“ lákali organizátoři veřejnost. Výzkumný tým k prohledávání vody použil termální drony a také hydrofon k detekci akustických signálů, které připomínaly „volání Nessie“. Další lovci příšer se připojili prostřednictvím webových kamer.

Akce skončila bez získání přesvědčivých důkazů. Podle manažera střediska Loch Ness Paula Nixona však akce ukázala, že fascinace Lochnesskou příšerou je stále silná. „Věřím, že v hlubinách jezera Loch Ness se skrývá něco velkého. Teď nevím, jestli je to příšera – nevím, co to je, ale počítám s tím, že tam dole něco je,“ dodal.

Související články

Zaručeně zlepší den

„Kdybych to vzdal, nadosmrti bych toho litoval,” říká dobrodruh Šimon Brázda o své 5 000 kilometrů dlouhé pouti napříč USA

Ubývá přirozených dutin, pomozte netopýrům

S novou mapou je zálohování PET lahví v zahraničí hračka

Dominanta Barcelony konečně hotova?

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok 

5 knih o seberozvoji a zdraví, které vám pomohou nastartovat nový rok 

Ať už patříte k těm, kteří si dávají novoroční předsevzetí, nebo ne, pozitivní motivace se pro…