Londýnský start-up přišel s nápadem jedlé nádoby na vodu

Kapsle jsou vyrobeny z mořských řas, navíc jsou velmi jednoduché i levné na výrobu, hygienické a rozložitelné. Zdroj: www.oohowater.com

Trápí vás velká spotřeba plastových lahví? Možná je na světě řešení tohoto problému. A neskrývá se v opakovaně používaných lahvích, jak by někoho mohlo napadnout. Řešením je voda ukrytá ve speciální jedlé kapsli.

Voda, kterou můžete jíst. Tak jednoduchý je slogan nápadu londýnské trojice, která stojí za start-upem Skipping Rocks Lab. Jejich první projekt nese název Ooho! a pracuje s myšlenkou vody umístěné v kapsli, která je vyrobena z biologického materiálu a kterou je možné bez následků konzumovat společně s vodou.

„Nemusíte celou kapsli sníst. Ale její jedlá část dokazuje, jak přírodní náš projekt je. Lidé jsou opravdu nadšení z toho, že lze vytvořit obalový materiál tak neškodný, že je možné ho sníst,“ řekl pro deník Guardian jeden z autorů nápadu Pierre Paslier.

Kapsle jsou vyrobeny z mořských řas. Podle slov jejich tvůrců jsou velmi jednoduché i levné na výrobu, hygienické a rozložitelné.

„Na plastových lahvích je spousta věcí špatně. Doba, jakou trvá, než se lahev rozloží, množství energie potřebné k její výrobě i fakt, že lahve používáme víc a víc,“ doplnil pro Guardian Paslier. Cílem projektu je proto nabídnout lidem stejné pohodlí jako při používaní běžných lahví, ovšem zároveň snížit dopad na životní prostředí.

Související články

Společnost

Brněnská firma našla způsob, jak zmenšit spotřebu vody o polovinu

Byznys

V Rotterdamu vznikne ekologická farma plovoucí na vodě

Inspirace

Novozélandská posvátná řeka byla právně uznána za živou

Inspirace

Borough Market bojuje proti odpadům, zakáže plastové lahve

Zaručeně zlepší den

Konec bytové krize? Praha našla způsob, jak lidem zajistit dostupné bydlení

Překrytí nenávistného tetování zdarma. Američtí tatéři dávají lidem možnost nápravy

Češi vynalezli revoluční technologii na zpracování odpadu

Vypadá jako bedla, u jídla si na ní ale nepochutnáte. Mykologové v Česku našli vzácnou houbu

Inspirativní rozhovor

Jana Leitnerová

Přečtěte si rozhovor se zakladatelkou skupiny Dobro v době korony.

Jana Leitnerová