Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Londýnská iniciativa pomáhá lidem najít cestu ke štěstí

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Šťastný život je v současné době velkým tématem. Lidé hledají své cesty ke štěstí, čtou inspirativní knihy a blogy a snaží se najít nejen své štěstí, ale i sami sebe. V jejich snažení jim nyní může pomoct iniciativa Action for Happiness.

Londýnská iniciativa stojí za vznikem kurzu, který pomáhá lidem najít odpovědi na důležité životní otázky jako například co nás opravdu dělá šťastnými, na čem v životě skutečně záleží nebo jak můžeme udělat svět šťastnějším. Kurz trvá osm týdnů, sezení je vždy jednou týdně a trvá dvě hodiny.

Účastníci během kurzu například sledují motivační videa, především se však věnují sdílení osobních příběhů a společné diskuzi. Oproti příručkám je tento přístup mnohem autentičtější. Podobu kurzu navíc ovlivňují aktuální vědecké poznatky.

„Inspirativní rozhovory se všemi těmi úžasnými lidmi, které sem poznal, a užitečné informace, které jsem získal, udělaly z mé účasti na kurzu jednu z nejhodnotnějších věcí, do kterých jsem kdy investoval svůj čas,“ hodnotí kurz jeden z účastníků Anh Nguyen.

Lekce aktuálně probíhají především v Londýně, projekt má nicméně za cíl rozvinout se do celého světa. Především proto vytvořil Action for Happiness svou crowdfundingovou kampaň, v níž se podařilo vybrat sto tisíc liber. Peníze poputují na proškolení dobrovolníků a zajištění nezbytných pomůcek a materiálů.

Hnutí funguje od roku 2010 a své členy má už v pětapadesáti zemích světa. Na Facebooku je sleduje téměř 350 tisíc fanoušků. Svůj cíl definují jasně: snažit se vytvořit více štěstí ve světě kolem nás. Kurz není jejich jedinou aktivitou a některé materiály jsou přístupné také online. Na jejich webových stránkách je například možné najít manuál 10 kroků ke šťastnějšímu životu nebo tipy, jak vytvořit spokojenou komunitu.

Související články

Inspirace

Utrácení peněz nás může dělat šťastnými, tvrdí studie

Inspirace

Laskavost dělá lidi šťastnými a štěstí laskavými

Inspirace

5 rozhodnutí, která vedou ke šťastnějšímu životu

Inspirace

Úsměv může být účinným pomocníkem při vyrovnávání se se stresem

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

S rakovinou lze účinně bojovat. Nové očkování zlikviduje kožní nádory

Opatrujte své duševní zdraví. Odborníci radí, jak o sebe pečovat v době epidemie