Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Londýnská iniciativa pomáhá lidem najít cestu ke štěstí

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Šťastný život je v současné době velkým tématem. Lidé hledají své cesty ke štěstí, čtou inspirativní knihy a blogy a snaží se najít nejen své štěstí, ale i sami sebe. V jejich snažení jim nyní může pomoct iniciativa Action for Happiness.

Londýnská iniciativa stojí za vznikem kurzu, který pomáhá lidem najít odpovědi na důležité životní otázky jako například co nás opravdu dělá šťastnými, na čem v životě skutečně záleží nebo jak můžeme udělat svět šťastnějším. Kurz trvá osm týdnů, sezení je vždy jednou týdně a trvá dvě hodiny.

Účastníci během kurzu například sledují motivační videa, především se však věnují sdílení osobních příběhů a společné diskuzi. Oproti příručkám je tento přístup mnohem autentičtější. Podobu kurzu navíc ovlivňují aktuální vědecké poznatky.

„Inspirativní rozhovory se všemi těmi úžasnými lidmi, které sem poznal, a užitečné informace, které jsem získal, udělaly z mé účasti na kurzu jednu z nejhodnotnějších věcí, do kterých jsem kdy investoval svůj čas,“ hodnotí kurz jeden z účastníků Anh Nguyen.

Lekce aktuálně probíhají především v Londýně, projekt má nicméně za cíl rozvinout se do celého světa. Především proto vytvořil Action for Happiness svou crowdfundingovou kampaň, v níž se podařilo vybrat sto tisíc liber. Peníze poputují na proškolení dobrovolníků a zajištění nezbytných pomůcek a materiálů.

Hnutí funguje od roku 2010 a své členy má už v pětapadesáti zemích světa. Na Facebooku je sleduje téměř 350 tisíc fanoušků. Svůj cíl definují jasně: snažit se vytvořit více štěstí ve světě kolem nás. Kurz není jejich jedinou aktivitou a některé materiály jsou přístupné také online. Na jejich webových stránkách je například možné najít manuál 10 kroků ke šťastnějšímu životu nebo tipy, jak vytvořit spokojenou komunitu.

Související články

Inspirace

Utrácení peněz nás může dělat šťastnými, tvrdí studie

Inspirace

Laskavost dělá lidi šťastnými a štěstí laskavými

Inspirace

5 rozhodnutí, která vedou ke šťastnějšímu životu

Inspirace

Úsměv může být účinným pomocníkem při vyrovnávání se se stresem

Zaručeně zlepší den

Říkáte svým psům, že je máte rádi? Podle nové studie vám zvířata rozumí

Z ruiny hradu Hartenberg se díky nadšencům stala vyhledávaná památka

Vědci úspěšně otestovali vakcínu, která zastaví postup Alzheimerovy choroby

V Česku vznikají nové lesní stezky. Provede vás po nich mobilní aplikace

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.