Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Linka bezpečí nefunguje jen pro děti, podobnou mají i senioři

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Život90

Nejen ti nejmenší mají občas trápení a pocit, že jim s ním nemá kdo pomoct. Totéž platí i pro ty nejstarší mezi námi. Naštěstí také pro ně existuje linka, na níž se mohou se svými problémy obrátit.

Senioři mohou na linku 800 157 157 zavolat 24 hodin denně a zdarma. „Je důležité, aby mohl zavolat každý a kdykoli. To, že s někým svůj problém probíráte, chce odvahu. Senior někdy sbírá síly celý den nebo celou noc. A v momentě, kdy se rozhodne, jsme na druhém konci telefonu,“ vysvětluje Jan Lorman, ředitel organizace Život 90, jež linku provozuje.

Senior telefon funguje od roku 1991 a ročně přijme přes 12 tisíc hovorů. Telefonující se nejčastěji svěřují s pocitem samoty nebo s problémy v rodině. Jde o jedinou linku svého druhu v Česku. Její činnost lze podpořit zasláním DMS ve tvaru ZIVOT 90 na číslo 87 777.

Související články

Zaručeně zlepší den

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Oslavy neberou konce. Svatomartinské víno letos trhlo rekord

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Co jsou houbová města a mohla by vyřešit čínskou vodní krizi?

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…