Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lepší svět máte ve svých rukou. Impact Hub hledá nadějné ekologické projekty

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Impact Hub, Slideslive.cz

Máte nápad, jak pozitivně ovlivnit životní prostředí, ale k realizaci vám chybí zkušenosti nebo finanční prostředky? Přihlaste do akceleračního programu Climate Challenge pro ekologické projekty v Česku a na Slovensku. Ale pozor – čas se krátí. Registrace končí už 9. prosince.

Program Climate Challenge, který už potřetí vypisuje český Impact Hub, podpoří začínající projekty zaměřené na ekologická témata. Vybraným iniciativám poskytne vše, co do začátku potřebují – zkušené mentory, experty z různých oblastí, praktické tipy i kontakty s investory. „Climate Challenge se věnuje klíčovému tématu, které se týká naší i budoucích generací. Proto dáváme k dispozici naše know-how a propojujeme environmentální projekty se světem byznysu, expertů a investorů. Díky partnerům jsme schopni projekty všestranně podpořit v rámci českého trhu i na globální úrovni,” vysvětluje Petr Vítek, spoluzakladatel české sítě Impact Hub a Tilia Impact Ventures.

Program Climate Challenge vždy doprovází panelové diskuze.

Vybrané projekty čeká celoroční program složený z individuálních konzultací, intenzivních bootcampů i prezentace s potenciálními partnery. Nápad, který bude mít v očích odborné poroty největší potenciál a vykáže dostatečný posun směrem k vytyčeným cílům, pak získá finanční odměnu.

Do předchozího ročníku programu Impact Hub Climate Challenge se přihlásilo více než 80 týmů. Porotu, která teprve tento týden posuzovala šestici finalistů, nejvíce zaujal informační web Fakta o klimatu. Ten se snaží přiblížit široké veřejnosti data týkající se klimatické změny a podat je srozumitelnou formou. Diváky pak svou energickou závěrečnou prezentací nadchl Jan Smrčka z projektu Ekoškola, jehož cílem je vést mladé lidi k udržitelnému způsobu života a ochraně životního prostředí.

Finálová prezentace prvního běhu programu Climate Challenge

Související články

Zaručeně zlepší den

Inspirace z knihovny: Jóga pro holky ze Západu je barevným průvodcem na cestě k ženskému zdraví

Jak efektivně utlumit chronickou bolest? Vědci vyvíjejí nové léky

Horská pevnost v Iráku skrývala 2 000 let staré město Natounia

Plesiosauři žili také ve sladké vodě, potvrzuje objev v marocké Sahaře

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Inspirace z knihovny: Zapomeňte na 10 000 hodin. Přeskočte pořadí a buďte úspěšní

Opřete se do svého strachu, experimentujte, nebuďte nejlepší – buďte jediní. To jsou jen tři z …