Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lepší svět máte ve svých rukou. Impact Hub hledá nadějné ekologické projekty

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Impact Hub, Slideslive.cz

Máte nápad, jak pozitivně ovlivnit životní prostředí, ale k realizaci vám chybí zkušenosti nebo finanční prostředky? Přihlaste do akceleračního programu Climate Challenge pro ekologické projekty v Česku a na Slovensku. Ale pozor – čas se krátí. Registrace končí už 9. prosince.

Program Climate Challenge, který už potřetí vypisuje český Impact Hub, podpoří začínající projekty zaměřené na ekologická témata. Vybraným iniciativám poskytne vše, co do začátku potřebují – zkušené mentory, experty z různých oblastí, praktické tipy i kontakty s investory. „Climate Challenge se věnuje klíčovému tématu, které se týká naší i budoucích generací. Proto dáváme k dispozici naše know-how a propojujeme environmentální projekty se světem byznysu, expertů a investorů. Díky partnerům jsme schopni projekty všestranně podpořit v rámci českého trhu i na globální úrovni,” vysvětluje Petr Vítek, spoluzakladatel české sítě Impact Hub a Tilia Impact Ventures.

Program Climate Challenge vždy doprovází panelové diskuze.

Vybrané projekty čeká celoroční program složený z individuálních konzultací, intenzivních bootcampů i prezentace s potenciálními partnery. Nápad, který bude mít v očích odborné poroty největší potenciál a vykáže dostatečný posun směrem k vytyčeným cílům, pak získá finanční odměnu.

Do předchozího ročníku programu Impact Hub Climate Challenge se přihlásilo více než 80 týmů. Porotu, která teprve tento týden posuzovala šestici finalistů, nejvíce zaujal informační web Fakta o klimatu. Ten se snaží přiblížit široké veřejnosti data týkající se klimatické změny a podat je srozumitelnou formou. Diváky pak svou energickou závěrečnou prezentací nadchl Jan Smrčka z projektu Ekoškola, jehož cílem je vést mladé lidi k udržitelnému způsobu života a ochraně životního prostředí.

Finálová prezentace prvního běhu programu Climate Challenge

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Čeští vědci skórují v boji proti koronaviru. Nová protilátka je účinná na všechny hlavní mutace

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…