Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lékaři dostanou peníze na rozjezd praxí v odlehlých regionech

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podle informací od ministerstva zdravotnictví mohou praktičtí lékaři čerpat dotace na rozjetí praxí v odlehlých regionech Česka. Ministerstvo chce lékařům poslat až pět milionů korun na vybavení ordinací, přičemž jednotlivě mohou lékaři žádat až o 250 tisíc korun. Dotace by měly motivovat začínající lékaře, aby své praxe budovali nejen ve velkých městech, ale i v horských oblastech či v méně oblíbených obcích a regionech.

„Praktičtí a dětští lékaři si budou moci zažádat dohromady až o půl milionu korun jako pomoc při otevření nové ordinace v odlehlých regionech. Peníze bude lékař moci použít na mzdu pro sestřičku nebo na nákup základního přístrojového vybavení. Další pomocnou ruku jsou připraveny nabídnout jednotlivé obce, ať už v podobě bytu nebo dalších výhod pro nového poskytovatele zdravotní péče,“ řekl ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček.

Ministři se tímto krokem snaží řešit nedostatek lékařů v různých oblastech České republiky, hlavně tam, kde klesá poslední roky demografická křivka. Začínající lékaři si mohou žádat o dotace buď ve formě příspěvku na mzdu sestry či zdravotnického asistenta, či ve formě dotace na nákup přístrojového vybavení, a to v obou případech až o 250 tisíc korun.

„Zatím jsme připraveni do programu na dotaci konkrétních nových ordinací alokovat minimálně částku 5 milionů korun, počkáme ještě na připomínky zainteresovaných institucí a na odezvu z terénu. Ukáže-li se, že parametry je třeba upravit nebo že zájemců bude více, alokujeme do programu další peníze,“ dodal Němeček.

Související články

Byznys

Poplatkům u lékaře možná už brzy odzvoní

Společnost

Průlom v boji proti malárii

Společnost

Domácí med nás chrání před spoustou neduhů

Z domova

Analýza krve se díky novému přístroji radikálně zrychlí. Výsledky získají lékaři již za 30 sekund

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.