Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

LEGO začíná v USA recyklovat kostičky. Poputují k dětem z chudších rodin

Zdroj fotografie: lego.com

Děti ze Spojených států amerických se mohou radovat. V úterý 8. října oznámil viceprezident firmy Tim Brooks spuštění projektu LEGO Replay. V pilotním programu mohou rodiny své použité stavebnice darovat dětem z chudších rodin. Na projektu s firmou LEGO spolupracují organizace Give Back Box, Teach For America a Boys & Girls Clubs of Boston.

Zapojit se do projektu může každý Američan, stačí posbírat kostičky, dát je do krabice a na webu si vytisknout štítek pro doručovací službu UPS. Vše zdarma. Balíček pak poputuje na pobočku Give Back Box, kde budou kostičky roztříděny, ručně zkontrolovány a důkladně vyčištěny. „Víme, že lidé své kostičky LEGO nevyhazují. Většina z nich si je schovává pro děti nebo vnoučata. Ale také se nás lidé ptali, jak se bezpečně stavebnice zbavit nebo ji darovat,“ řekl Tim Brooks. První balíčky budou odeslány už letos v říjnu. Samotný program končí na jaře 2020, podle jeho vyhodnocení je ale možné další rozšíření.

Viceprezident Brooks a jeho tým vymýšleli projekt tři roky tak, aby proces odpovídal nárokům vysoké kvality a bezpečnostním standardům, a aby byly dodržovány americké předpisy. Poté se spojili s charitativní organizací Give Back Box, která se věnuje recyklaci 11 milionů tun nepoužitého oblečení, obuvi a dalších textilií, které jinak končí na skládkách. Druhá ze zúčastněných organizací, Teach For America, získá většinu posbíraných kostek a věnuje je tisícům školních tříd po celé zemi. Stejně tak bude část kostek zaslána Boys & Girls Clubs of Boston, organizace je použije pro své mimoškolní programy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Chtěli byste žít ve městě bez aut? Nový výzkum přináší 12 praktických způsobů, jak auta v městech omezit

V pražské Kotvě se otevírá největší Retro muzeum v České republice. Zaměřuje se na 70. a 80. léta 20. století.

Lidé v Thajsku staví malé útulky pro toulavé psy

Jak zní černá díra? Poslechněte si její zvuk

Inspirativní rozhovor

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Příchutě, které vyvolávají pozitivní emoce a nutí k experimentům. To je brněnská zmrzlinárna Ještě Jednu

Přečtěte si rozhovor s Jakubem Gavorem, zakladatelem řemeslné zmrzlinárny Ještě Jednu. Určitě během čtení dostanete chuť na zmrzlinu! Co třeba tu s příchutí krupicové kaše či arašídového preclíku?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Inspirace z knihovny: Mnich, který prodal své ferrari, vás vytrhne ze zběsilé jízdy životem

Za peníze si štěstí nekoupíš. Pracovní úspěchy nepředčí rodinné zázemí. Radost se skrývá v …