Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

LEGO začíná v USA recyklovat kostičky. Poputují k dětem z chudších rodin

Zdroj fotografie: lego.com

Děti ze Spojených států amerických se mohou radovat. V úterý 8. října oznámil viceprezident firmy Tim Brooks spuštění projektu LEGO Replay. V pilotním programu mohou rodiny své použité stavebnice darovat dětem z chudších rodin. Na projektu s firmou LEGO spolupracují organizace Give Back Box, Teach For America a Boys & Girls Clubs of Boston.

Zapojit se do projektu může každý Američan, stačí posbírat kostičky, dát je do krabice a na webu si vytisknout štítek pro doručovací službu UPS. Vše zdarma. Balíček pak poputuje na pobočku Give Back Box, kde budou kostičky roztříděny, ručně zkontrolovány a důkladně vyčištěny. „Víme, že lidé své kostičky LEGO nevyhazují. Většina z nich si je schovává pro děti nebo vnoučata. Ale také se nás lidé ptali, jak se bezpečně stavebnice zbavit nebo ji darovat,“ řekl Tim Brooks. První balíčky budou odeslány už letos v říjnu. Samotný program končí na jaře 2020, podle jeho vyhodnocení je ale možné další rozšíření.

Viceprezident Brooks a jeho tým vymýšleli projekt tři roky tak, aby proces odpovídal nárokům vysoké kvality a bezpečnostním standardům, a aby byly dodržovány americké předpisy. Poté se spojili s charitativní organizací Give Back Box, která se věnuje recyklaci 11 milionů tun nepoužitého oblečení, obuvi a dalších textilií, které jinak končí na skládkách. Druhá ze zúčastněných organizací, Teach For America, získá většinu posbíraných kostek a věnuje je tisícům školních tříd po celé zemi. Stejně tak bude část kostek zaslána Boys & Girls Clubs of Boston, organizace je použije pro své mimoškolní programy.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Novinka v léčbě cukrovky. Horké koupele mají dobrý vliv na krevní tlak i obezitu

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.