Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lavičky od českých designérů zdobí mistrovství světa ve fotbale

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: mmcité

Reprezentace České republiky se sice na aktuálně probíhající mistrovství světa ve fotbale neprobojovala, česká stopa na velké sportovní události přesto nechybí. Zajistilo ji designérské studio mmcité, které do Ruska dodalo přes 900 laviček.

Studio navrhlo a vyrobilo lavičky pro moskevský komplex Lužniki, kde se nachází největší ruský sportovní stadion, který bude zároveň dějištěm finálového zápasu letošního mistrovství. Další lavičky a odpadkové koše dodala firma i do okolí Krestovsky stadionu v Petrohradě. „Být součástí další sportovní události celosvětového rozměru je pro naši firmu opravdovým úspěchem,“ uvedl David Karásek.

Na realizaci mobiliáře pracovala bílovická firma bezmála dva roky. Jen pro stadion Lužniki vyrobila 915 kusů laviček ve třech různých provedeních. Studio už dříve zaujalo například svou lavičkou na jednom z alpských vrcholů, mobiliářem vybavilo také olympijskou vesnici v Rio de Janeiru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.