Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Lavičky od českých designérů zdobí mistrovství světa ve fotbale

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: mmcité

Reprezentace České republiky se sice na aktuálně probíhající mistrovství světa ve fotbale neprobojovala, česká stopa na velké sportovní události přesto nechybí. Zajistilo ji designérské studio mmcité, které do Ruska dodalo přes 900 laviček.

Studio navrhlo a vyrobilo lavičky pro moskevský komplex Lužniki, kde se nachází největší ruský sportovní stadion, který bude zároveň dějištěm finálového zápasu letošního mistrovství. Další lavičky a odpadkové koše dodala firma i do okolí Krestovsky stadionu v Petrohradě. „Být součástí další sportovní události celosvětového rozměru je pro naši firmu opravdovým úspěchem,“ uvedl David Karásek.

Na realizaci mobiliáře pracovala bílovická firma bezmála dva roky. Jen pro stadion Lužniki vyrobila 915 kusů laviček ve třech různých provedeních. Studio už dříve zaujalo například svou lavičkou na jednom z alpských vrcholů, mobiliářem vybavilo také olympijskou vesnici v Rio de Janeiru.

Související články

Zaručeně zlepší den

Teprve 22letý student vymyslel čip s názvem Z2

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vyschlá řeka odkryla vzácnou fosilii největší velké kočky na kontinentu

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…