Indie je v ledasčem pokrokovou zemí. Jako první začíná vyrábět veganskou kůži z květin. Jedná se o příklad hodný následování, uvedl server Radio Wave.
Startup PHOOL ze severoindického Kanpuru nalezl neobvyklé využití pro tuny vyhozených květin z hinduistických chrámů, které ucpávají posvátnou řeku Gangu. Společnost se je rozhodla začít recyklovat a z vylovených květů vyrábí veganskou alternativu pro zvířecí kůži, takzvanou fleather. Donedávna přitom firma vyráběla z odpadních květin vonné tyčinky. V laboratorních podmínkách ale technologové zjistili, že ve vlhku na květinovém odpadu roste houbovitý organismus, který má kožovitou strukturu.
Startup tak vytvořil materiál, který je svým vzhledem, ale i strukturou podobný klasické zvířecí kůži. Na fleather pak společnost razí hadí nebo krokodýlí vzory a vytváří z ní různé doplňky, třeba peněženky, kabelky, nebo dokonce boty.
Zdroj: Radio Wave, BBC
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…
Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Pozitivní čtení: Princezna bez vlásků
Krátká, zato velmi poučná knížka nejen pro děti od Sabriny D. Harris by neměla chybět ve vaší…