Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kreativní umělec rozzářil přechody v Madridu barvami

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: Archiv Christa Guelova

Některé přechody pro chodce hrají ve španělském hlavním městě už od loňského roku všemi barvami. Madridský veřejný prostor oživil umělec Christo Guelov pracující s metaforou přechodu jakožto mostu mezi dvěma břehy.

„Záměrem mé práce je dostat se k lidem tak blízko, jak je možné. I proto vytvářím většinu svých aktivit ve veřejném prostoru. Jako multidisciplinární a vizuální umělec používám všechny techniky, které jsou v mých silách, abych dostal sdělení k lidem bez překladu či zprostředkovatelů,“ vysvětluje Guelov.

Umělec vytvořil k dnešnímu dni 18 barevných přechodů, a byť není jeho dílo trvalé, vydrží poměrně dlouho. Limitem je výdrž barvy, která se pohybuje v řádu 18-24 měsíců. Guelovův projekt se snaží být nejen umělecký, ale i praktický – barevné přechody jsou viditelnější a posilují v řidičích i chodcích soustředění se na ně. Vizuální dopad je příjemným bonusem.

Související články

Inspirace

Umělkyně vytváří originální obrazy ve spolupráci se svou malou dcerou

Inspirace

Mexičtí umělci vyobrazují na zdech domů místní seniory

Inspirace

Fotograf půjčuje zrcadlovku cizím lidem, experiment se daří

Byznys

Nová crowdfundingová platforma udělá z dárců zároveň investory

Zaručeně zlepší den

Keňská inženýrka vyrábí z plastového odpadu cihly pětkrát pevnější než beton

Nová zbraň proti covidu. Lék pro astmatiky může pomoci v prvních dnech ochoření

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.