Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Konec zoufalého shánění vhodné nabíječky. V roce 2024 se v Evropě sjednotí nabíjení elektroniky

1 minuta radosti
Ilustrační foto: Freepik

Jedna nabíječka na všechno. To je plán Evropské komise, jejíž návrh nového nařízení na sjednocení nabíjecích adaptérů spotřebitelské elektroniky prošel schválením Evropského parlamentu. Jako univerzální konektor poslouží USB-C.

Od roku 2024 tak budou mít všichni evropští výrobci spotřebitelské elektroniky povinnost prodávat nabíječku s konektorem USB-C. Nařízení se týká mobilních telefonů, tabletů, čteček, sluchátek, fotoaparátů, konzolí, reproduktorů a elektronických hraček. O tři roky později plánuje Evropská komise zavést sjednocené nabíjení také u notebooků. Stávající nabíječky mohou lidé dále používat beze změny.

Od nařízení si vrchní představitelé Evropské unie slibují snížení nákladů na nákup nabíjecích adaptérů, zjednodušení nabíjení i snížení množství elektronického odpadu. Za jeden rok by se podle nich dalo ušetřit až 11 tisíc tun odpadu.

Zdroj: e15, Digit News

Související články

Zaručeně zlepší den

Láska mezi žirafami. Proč mají tak dlouhé krky?

Chcete mít po práci čas i na sebe a svoji rodinu? Zkuste život v těchto světových městech

Vědci našli způsob, jak okamžitě extrahovat biopalivo z banánové slupky

Top Gun, Maverick: Je Darkstar skutečný tryskáč? Je to pravděpodobnější, než si myslíte

Inspirativní rozhovor

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Kryštof Bartoš ze seriálu Devadesátky: Jsem trochu mimoň. V lese se zastavím a klidně třeba 20 minut sleduju pavoučka, jak splétá sítě

Přečtěte si rozhovor s hercem Kryštofem Bartošem, kterého můžete znát třeba ze seriálu Devadesátky. Jak se jeho život změnil díky úspěšnému seriálu? A u jakých aktivit si nejlépe odpočine?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…