Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Konec nevkusu v centru Prahy? Radnice chce město zbavit křiklavých reklam

Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

Problematice vizuálního smogu se už i v českých městech dostává větší a větší pozornosti. Nyní chce své centrum od křiklavé reklamy očistit také Praha. Pomoct má manuál i grantový program.

„Mrzí mě, když vidím krásné historické fasády pokryté lacinými plastovými cedulemi. Praha je jedinečná, ale pod nánosem reklam se její jedinečnost ztrácí,“ vysvětluje radní Hana Třeštíková. Město proto připravilo manuál pro kultivovanou Prahu, který je zaměřený zejména na osoby provozující podniky v centru. Ukáže, jak by reklama měla a neměla vypadat a pomůže se v problematice zorientovat, a to i s ohledem na různé předpisy a povolení.

Co přesně v manuálu stojí? Základními body jsou doporučení jak omezit křiklavé barvy i intenzitu osvětlení, úplně se vyhnout blikajícím nápisům či pohyblivým obrazovkám a s počty reklamních prvků to nepřehánět.  Manuál doplní grantový program s cílem podnikatele více motivovat. Krok navazuje na dřívější snahy města prostředí Prahy kultivovat například zákazem pivních kol nebo osob v pohádkových kostýmech.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Tajemství dlouhověkosti lidí z modrých zón. Jak si prodloužit život a zajistit pevné zdraví?

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…