Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Za bezpečnou jízdu káva zdarma. Studenti vymysleli projekty, které pomohou zachraňovat životy

Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

Mladí lidé srší inovativními nápady, jejichž realizací je možné měnit svět k lepšímu. Poukázaly na to výsledky soutěže MOJE VIZE NULA: Studenti pro bezpečné silnice. Cílem projektu bylo nastartovat zájem mladých lidí o problematiku silniční bezpečnosti a zlepšit stav dopravní nehodovosti v České republice. Jakými nápady se můžeme inspirovat?

Vítěznou příčku obsadil projekt s názvem Začni u sebe, který se zaměřil na agresivitu na silnicích. Výsledkem je iniciativa a návrh na propagační kampaň. Porotu zaujala zejména myšlenka, že pozitivní přístup a ohleduplnost místo negace může výrazně pomoci změnit spontánní chování řidičů a kultivovat prostředí na našich silnicích. Projekt je detailně propracovaný a má svou vlastní komunikační strategii.

Zdroj fotografie: Tým silniční bezpečnosti

Do finále se probojovaly další inspirativní nápady. Projekt Coffe Drive se zase zaměřil na nesprávný způsob jízdy. Jeho součástí je mobilní aplikace, která dokáže, aby se řidič plně věnoval řízení a ignoroval mobilní telefon během jízdy. Ukáznění řidiči by dostali za své zodpovědné chování odměnu – slevový kupón na kávu.

Jiná studentka zase vymyslela projekt s názvem Zpracování zásobníku her na téma dopravní bezpečnosti pro MŠ. Ve své práci se zaměřila na nejmladší účastníky silničního provozu a zpracovala pro ně celkem 24 her, díky kterým si osvojí základní pravidla.

Dalším inovativním projektem je Koncepce efektivního dopravování zaměstnanců. Studenti zanalyzovali možné způsoby, jakými se zaměstnanci dopravují do práce, a zhodnotili nejefektivnější varianty jak pro ně, tak pro zaměstnavatele. Čtyřčlenný tým z Vysoké školy ekonomické v Praze zase zaujal svým návrhem na kampaň Vrakoviště snů, v němž propojil bezpečnost a marketing. Studenti upozorňují na riziková místa za pomoci imitované nehody, falešné pokuty a uživatelské mapy na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Češi jsou vášniví houbaři. Loni nasbírali téměř 40 tisíc tun lesních plodů, kralovaly houby

Chcete ušetřit za vytápění? Vsaďte na tepelné čerpadlo

Lovci monster podnikli hon na bájnou příšeru. Byli úspěšní?

Delfíni šišlají na své potomky podobně jako lidé

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Inspirace z knihovny: Život na cestě je plný dobrodružství. Jak se na něj připravit?

Sníte o tom koupit si dodávku a projet s ní svět, ale nevíte, jak na to? Co je potřeba? Kde začít?…