Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Za bezpečnou jízdu káva zdarma. Studenti vymysleli projekty, které pomohou zachraňovat životy

Zdroj ilustrační fotografie: Dollarphotoclub

Mladí lidé srší inovativními nápady, jejichž realizací je možné měnit svět k lepšímu. Poukázaly na to výsledky soutěže MOJE VIZE NULA: Studenti pro bezpečné silnice. Cílem projektu bylo nastartovat zájem mladých lidí o problematiku silniční bezpečnosti a zlepšit stav dopravní nehodovosti v České republice. Jakými nápady se můžeme inspirovat?

Vítěznou příčku obsadil projekt s názvem Začni u sebe, který se zaměřil na agresivitu na silnicích. Výsledkem je iniciativa a návrh na propagační kampaň. Porotu zaujala zejména myšlenka, že pozitivní přístup a ohleduplnost místo negace může výrazně pomoci změnit spontánní chování řidičů a kultivovat prostředí na našich silnicích. Projekt je detailně propracovaný a má svou vlastní komunikační strategii.

Zdroj fotografie: Tým silniční bezpečnosti

Do finále se probojovaly další inspirativní nápady. Projekt Coffe Drive se zase zaměřil na nesprávný způsob jízdy. Jeho součástí je mobilní aplikace, která dokáže, aby se řidič plně věnoval řízení a ignoroval mobilní telefon během jízdy. Ukáznění řidiči by dostali za své zodpovědné chování odměnu – slevový kupón na kávu.

Jiná studentka zase vymyslela projekt s názvem Zpracování zásobníku her na téma dopravní bezpečnosti pro MŠ. Ve své práci se zaměřila na nejmladší účastníky silničního provozu a zpracovala pro ně celkem 24 her, díky kterým si osvojí základní pravidla.

Dalším inovativním projektem je Koncepce efektivního dopravování zaměstnanců. Studenti zanalyzovali možné způsoby, jakými se zaměstnanci dopravují do práce, a zhodnotili nejefektivnější varianty jak pro ně, tak pro zaměstnavatele. Čtyřčlenný tým z Vysoké školy ekonomické v Praze zase zaujal svým návrhem na kampaň Vrakoviště snů, v němž propojil bezpečnost a marketing. Studenti upozorňují na riziková místa za pomoci imitované nehody, falešné pokuty a uživatelské mapy na webu.

Související články

Zaručeně zlepší den

Ostravští lékaři objevili způsob, jak pomoci s bojem proti rakovině kostní dřeně

Darujte stolici. Centrální banka vznikne v Česku

Brit uběhl v roce 2022 každý den maraton a výtěžek věnoval na pomoc lidem s rakovinou

Nejbezpečnější evropské země, do kterých lze v roce 2023 cestovat

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Inspirace z knihovny: Ticho není nepřítel. Jak se z něj těšit, poradí kniha Radost z ticha

Ukrývají se tajemství světa v tichu? Většinu času jsme obklopeni nejrůznějšími zvuky, na které jsme…