Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kadeřník zdarma stříhá děti, které mu při tom čtou z knížky

Holmes se snaží děti motivovat, aby od první třídy věnovaly čtení dostatek času a nepodceňovaly přípravu. Zdroj: Mike Burley, Telegraph Herald via AP

Američan Courtney Holmes z Dubuque vymyslel způsob, jak povzbudit děti ke čtení a udělat z něho víc než jen nudnou aktivitu. Přišel s konceptem, že každé dítě, které mu bude při stříhání číst z libovolné knížky, ostříhá zadarmo. Otec dvou dětí se po velmi krátké době setkal s obrovským zájmem.

Pro některé děti může být čtení stresující záležitostí, zvlášť když se jedná o úplně začátečníky. Kadeřník z amerického Dubuque ve státě Iowa se rozhodl podpořit začínající i pokročilé čtenáře. „Tyto děti ke mně přijdou a já řeknu, aby došly ke stolku a vybraly si libovolnou knížku, která se jim líbí. Pokud nebudou moci něco přečíst, pomůžu jim s tím a dohromady tomu porozumíme,“ řekl Holmes pro USA Today.

Novinka se u amerických rodin brzy ujala a samotné děti začaly ke kadeřníkovi chodit rády a dokonce častěji. Sám Holmes se snaží děti motivovat, aby od první třídy věnovaly čtení dostatek času a nepodceňovaly přípravu. Zatím se zdá, že jeho metoda účinkuje. „Abych byl upřímný, zájem mě překvapil. Zezačátku ke mně chodily dohromady čtyři děti, zatímco teď jich je dvacet. A všechny přitom čekají na to, až je ostřihám a ony mi u toho budou moci předčítat,“ uzavřel Holmes.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci hlásí objev v boji proti rakovině. Nové léky jsou až stokrát účinnější

Praha znovu ovládla anketu o nejlepší místo pro život. Zjistěte, jak se umístil váš kraj

Průlom v boji proti koronaviru. Nový test přináší přesné výsledky už za 90 minut

Psi, kteří za páníčka položí i život. Přečtěte si příběhy nejstatečnějších psů roku 2019

Inspirativní rozhovor

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Subjektivní prožitek je to jediné, co máme. Vytěžme z něj to nejlepší, nabádá duo Brain We Are

Přečtěte si rozhovor se studenty neurověd - Kryštofem a Vojtou, kteří tvoří podcast Brain We Are.