Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Kadeřník zdarma stříhá děti, které mu při tom čtou z knížky

Holmes se snaží děti motivovat, aby od první třídy věnovaly čtení dostatek času a nepodceňovaly přípravu. Zdroj: Mike Burley, Telegraph Herald via AP

Američan Courtney Holmes z Dubuque vymyslel způsob, jak povzbudit děti ke čtení a udělat z něho víc než jen nudnou aktivitu. Přišel s konceptem, že každé dítě, které mu bude při stříhání číst z libovolné knížky, ostříhá zadarmo. Otec dvou dětí se po velmi krátké době setkal s obrovským zájmem.

Pro některé děti může být čtení stresující záležitostí, zvlášť když se jedná o úplně začátečníky. Kadeřník z amerického Dubuque ve státě Iowa se rozhodl podpořit začínající i pokročilé čtenáře. „Tyto děti ke mně přijdou a já řeknu, aby došly ke stolku a vybraly si libovolnou knížku, která se jim líbí. Pokud nebudou moci něco přečíst, pomůžu jim s tím a dohromady tomu porozumíme,“ řekl Holmes pro USA Today.

Novinka se u amerických rodin brzy ujala a samotné děti začaly ke kadeřníkovi chodit rády a dokonce častěji. Sám Holmes se snaží děti motivovat, aby od první třídy věnovaly čtení dostatek času a nepodceňovaly přípravu. Zatím se zdá, že jeho metoda účinkuje. „Abych byl upřímný, zájem mě překvapil. Zezačátku ke mně chodily dohromady čtyři děti, zatímco teď jich je dvacet. A všechny přitom čekají na to, až je ostřihám a ony mi u toho budou moci předčítat,“ uzavřel Holmes.

Související články

Zaručeně zlepší den

Dočkáme se levnější vody? Češi snižují její spotřebu

Inspirace z knihovny: Kouzlo školy lesa učaruje nejen dětem. Přináší tipy na hry v přírodě

Rekord: Astronomové objevili nejtěžší prvek, jaký byl kdy nalezen

Talentový program L’Oréal-UNESCO Pro ženy ve vědě má tři vítězné vědkyně

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Inspirace z knihovny: Nikdy není pozdě změnit svůj život. Stačí jen Jíst, meditovat, milovat

Co s životem, když se zbortí všechny naše dosavadní jistoty? Utápět se v sebelítosti,…