Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Již přes tři sta firem pomáhá rodinám ve finanční tísni

2 minuty radosti
Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

V minulém roce spustila nadace Dobrý anděl projekt pro firmy, které se mohou zapojit do pomoci rodinám s dětmi ve finanční tísni.  Od té doby se do projektu zapojilo tři sta firem z celé republiky. Za čtyři roky svého působení pomohla nadace více než 2 500 rodinám s dětmi, které se vlivem vážné nemoci dostaly do finanční tísně.

Prostřednictvím nadace Dobrý anděl finančně přispívá více než čtyřicet dva tisíc dárců, z nichž část tvoří i firmy. Právě pro ně je určen nový projekt, který funguje na jednoduchém pravidlu. Firma musí mít minimálně dva pracovníky, kteří jsou Dobrými anděly. V tu chvíli společnost získá pro svou prezentaci speciální logo projektu nebo samolepku, kterou může využít pro svoji provozovnu.

„Užití tohoto loga působí velmi pozitivně ve vztahu k zákazníkům či obchodním partnerům. Každý hned ví, že spolupracuje s někým, kdo je společensky odpovědný,“ vysvětlil spoluzakladatel nadace Petr Sýkora, jenž získal letos v květnu Cenu Arnošta Lustiga za zásluhy o udržení a rozvoj celospolečenských hodnot. Měsíčně se dle organizátorů přihlásí asi dvacet až dvacet pět nových firem, největší zájem v Praze.

„Dobrý anděl má jasnou strategii a tou je mimo jiné zaměření se na individuální dárce. Jenom tak doručíme naprostou transparentnost. Každý dárce, který se rozhodne stát Dobrým andělem, se může zaregistrovat na našich stránkách. Následně získá přístup ke svému Andělskému účtu, kde vidí, komu pomáhá, a že jsou jeho příspěvky odevzdávány potřebným do posledního haléře,“ uzavřel Petr Sýkora.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

Aboridžinské tajemství tréninku paměti předčí i metodu ze seriálu Sherlock

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Inspirace z knihovny: Moje milá smrti pomáhá přijmout ztrátu blízkého a najít sílu žít

Spousta lidí se jí bojí, protože se s ní všichni bez výjimky alespoň jednou v životě setkáme. Co je…