Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jihomoravským studentům se otevírají možnosti osobního rozvoje

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nově se žáci středních a vysokých škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do neformálního vzdělávacího programu s názvem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Jedná se o celosvětové ocenění pro lidi ve věku od čtrnácti do čtyřiadvaceti let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Studenti si stanovují osobní cíle v oblastech sport, dobrovolnictví, dobrodružná expedice a rozvoj talentu a pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění.

Projekt, do kterého se celosvětově zapojily miliony studentů, již nadchl v Česku asi tisíc mladých lidí. Cílem projektu by mělo být více motivovat studenty k vlastní práci na sobě a podpořit je v cestě za jejich sny. „Na Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu si cením nejvíc právě toho, že cíleně vede mladé lidi k uvědomění si, že můžou dosáhnout vše, co chtějí, ale zároveň pro to musí něco udělat. Ať už se v programu věnují čemukoliv rozhodně to má cenu,“ vysvětlil patron projektu a dokumentarista Petr Mikšíček.

Studenti, kteří se do projektu zapojí, získají navíc za vložené úsilí i prestižní certifikát, který jim předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie, a který jim může pomoci k přijetí na vysokou školu či do vysněného zaměstnání. „Je důležité mít v životě motivaci, a proto jsem se rozhodl zapojit se do projektu. Díky němu jsem měl možnost setkat se s členkou britské královské rodiny, hraběnkou Sophií, či se zúčastnit expedice v zahraničí,“ řekl Lukáš Kotlár, který se v minulosti do programu zapojil a je držitelem Bronzové a Stříbrné ceny.

Související články

Inspirace

Siemens ocenil talentované české studenty i pedagogy

Inspirace

Gratias Tibi ocenila nadějné projekty a nápady mladých

Společnost

Mezinárodní srovnání finanční gramotnosti dopadlo pro české studenty příznivě

Společnost

Univerzitní aplikaci využívají v Olomouci tisíce studentů

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.