Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jihomoravským studentům se otevírají možnosti osobního rozvoje

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Nově se žáci středních a vysokých škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do neformálního vzdělávacího programu s názvem Mezinárodní cena vévody z Edinburghu.

Jedná se o celosvětové ocenění pro lidi ve věku od čtrnácti do čtyřiadvaceti let, které je motivuje a podporuje v jejich osobním rozvoji. Studenti si stanovují osobní cíle v oblastech sport, dobrovolnictví, dobrodružná expedice a rozvoj talentu a pomocí dospělého mentora usilují o jejich splnění.

Projekt, do kterého se celosvětově zapojily miliony studentů, již nadchl v Česku asi tisíc mladých lidí. Cílem projektu by mělo být více motivovat studenty k vlastní práci na sobě a podpořit je v cestě za jejich sny. „Na Mezinárodní ceně vévody z Edinburghu si cením nejvíc právě toho, že cíleně vede mladé lidi k uvědomění si, že můžou dosáhnout vše, co chtějí, ale zároveň pro to musí něco udělat. Ať už se v programu věnují čemukoliv rozhodně to má cenu,“ vysvětlil patron projektu a dokumentarista Petr Mikšíček.

Studenti, kteří se do projektu zapojí, získají navíc za vložené úsilí i prestižní certifikát, který jim předají významné osobnosti z České republiky či Velké Británie, a který jim může pomoci k přijetí na vysokou školu či do vysněného zaměstnání. „Je důležité mít v životě motivaci, a proto jsem se rozhodl zapojit se do projektu. Díky němu jsem měl možnost setkat se s členkou britské královské rodiny, hraběnkou Sophií, či se zúčastnit expedice v zahraničí,“ řekl Lukáš Kotlár, který se v minulosti do programu zapojil a je držitelem Bronzové a Stříbrné ceny.

Související články

Zaručeně zlepší den

Alžběta Vintrová nás učí pravopisu hravou a vtipnou formou

Nejvyšší hora světa stále roste

Bakterie, které pomáhají zachovat umění

Kšandy, heligonku, vidět naposledy moře. Ježíškova vnoučata plní přání seniorů, letos už po osmé

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Inspirace z knihovny: Vydejte se na duševní retreat. Kniha herečky Vlastiny Kounické Svátkové vás provede

Lidé jsou křehcí jako sníh a každý z nás potřebuje občas místo pro sebe. To se ve své prvotině…