Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jedlé jízdenky s konopím. Berlínské metro pomáhalo cestujícím proti stresu

Ilustrační foto: Pixabay

S kuriózním nápadem přišel Berlínský dopravní podnik, když cestujícím nabídl speciální jedlé jízdenky napuštěné konopným olejem. Ty měly působit uklidňujícím účinkem a pomoct uživatelům metra porazit stres.

Berlínský dopravní podnik (BVG) přišel s nápadem uklidňujících jízdenek před loňskými Vánocemi. Cestující si mohli zakoupit zvláštní jednodenní jízdenky, které mohli sníst a společně s nimi spolknout také všechen stres.

Vstupenky byly vyrobené z jedlého papíru a napuštěné asi třemi kapkami konopného oleje, od kterého si berlínské metro slibovalo uklidňující účinky. Konopný olej se získává ze semen konopí a neobsahuje tedy omamné látky, jako je THC.

Foto: Twitter @friedhelm_mosel

Díky tomu jsou takové konopné jízdenky zcela legální a zdravotně nezávadné. BVG uvedl, že je proti jakémukoliv užívání drog, zároveň však souhlasí s otevřenějším přístupem k neškodným, ba dokonce prospěšným látkám, jako je konopný olej.

Není to přitom poprvé, co BVG přišel s nezvyklými kampaněmi. Například v roce 2018 vydal limitovanou edici značkových tenisek, které zároveň sloužily jako roční jízdenka na metro. Stovky lidí tehdy stály frontu na tenisky se vzorem stejným jako mají potahy na sedačky v berlínském metru.

Zdroj: dw.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Putovní výstava fotografií na podporu lidí trpících ztrátou vlasů se přesouvá do Prahy

Lidé budou žít na Měsíci už v tomto desetiletí, očekává NASA

17letý student objevil během stáže v NASA novou planetu

Některá zvířata mají podobné zlozvyky jako lidé. Třeba dloubání se v nose

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku

Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…