Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jeden z vrcholů Alp zdobí lavička od českých designérů

Lavičky jsou součástí horní stanice nově vybudované lanovky Skyway vedoucí z údolí Aosta do masivu nejvyšší evropské hory. Zdroj fotky: mmcité

Kochat se výhledem na Alpy, Mont Blanc a posedět si při tom na české lavičce? Nic nemožného. Díky úspěchu firmy mmcité z Bílovic je totiž stanice jedné z alpských lanovek ozdobena lavičkami vyrobenými v Česku.

„Řekli nám: Hledáme kombinaci elegantního designu a maximálně odolných materiálů,“ přiblížil hlavní designér a majitel firmy mmcité David Karásek. Lavička nese jméno Woody, tvoří ji masivní dřevěné bloky stojící na subtilních ocelových nožkách a spojené do různých útvarů. Přestože patří spíš do městského prostředí, zvládne díky své odolnosti i extrémní podmínky a výšku bezmála 3500 metrů nad mořem.

„Lavička Woody zadání beze zbytku splňuje a navíc výborně zapadá do celkové architektury objektu. Zvláště varianta na půdorysu třícípé hvězdy vypadá na terase obklopené čtyřtisícovými vrcholy skvěle,“ komentoval Karásek.

Lavičky jsou součástí horní stanice nově vybudované lanovky Skyway vedoucí z údolí Aosta do masivu nejvyšší evropské hory. Stanici zdobí futuristická budova připomínající svým vzhledem krystaly a také tři terasy, odkud je krásný výlet na okolní vrcholky. Posedět zde lze právě na lavičkách od mmcité.

Společnost fungující přes dvacet let se zaměřuje na městský mobiliář, tedy nejen lavičky, ale také stojany na kola, odpadkové koše, fontány nebo zastávky. A kde všude lze jejich práci vidět? Na kontě mají třeba přístřešky na pařížském letišti Charlese de Gaulla, v Dubaji ozdobili promenádu podél jezera a do Brazílie dodali několik svých laviček a odpadkových košů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Francouzská vesnice bude mít hřbitov se solární energií

Porucha ADHD mohla být evoluční výhodou, naznačuje výzkum

Vědci proměňují ptačí sny v podmanivou hudbu

Startuje 5. ročník reality show LVICE věnovaný životu žen s handicapem

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

Inspirace z knihovny: Jak znovu nalézt sebe sama? Pohádkový návod přináší kniha Ztracená duše

I dospělí potřebují čas od času pohádky, které je pohladí po srdci. Držitelka Nobelovy ceny za…