Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jeden z vrcholů Alp zdobí lavička od českých designérů

Lavičky jsou součástí horní stanice nově vybudované lanovky Skyway vedoucí z údolí Aosta do masivu nejvyšší evropské hory. Zdroj fotky: mmcité

Kochat se výhledem na Alpy, Mont Blanc a posedět si při tom na české lavičce? Nic nemožného. Díky úspěchu firmy mmcité z Bílovic je totiž stanice jedné z alpských lanovek ozdobena lavičkami vyrobenými v Česku.

„Řekli nám: Hledáme kombinaci elegantního designu a maximálně odolných materiálů,“ přiblížil hlavní designér a majitel firmy mmcité David Karásek. Lavička nese jméno Woody, tvoří ji masivní dřevěné bloky stojící na subtilních ocelových nožkách a spojené do různých útvarů. Přestože patří spíš do městského prostředí, zvládne díky své odolnosti i extrémní podmínky a výšku bezmála 3500 metrů nad mořem.

„Lavička Woody zadání beze zbytku splňuje a navíc výborně zapadá do celkové architektury objektu. Zvláště varianta na půdorysu třícípé hvězdy vypadá na terase obklopené čtyřtisícovými vrcholy skvěle,“ komentoval Karásek.

Lavičky jsou součástí horní stanice nově vybudované lanovky Skyway vedoucí z údolí Aosta do masivu nejvyšší evropské hory. Stanici zdobí futuristická budova připomínající svým vzhledem krystaly a také tři terasy, odkud je krásný výlet na okolní vrcholky. Posedět zde lze právě na lavičkách od mmcité.

Společnost fungující přes dvacet let se zaměřuje na městský mobiliář, tedy nejen lavičky, ale také stojany na kola, odpadkové koše, fontány nebo zastávky. A kde všude lze jejich práci vidět? Na kontě mají třeba přístřešky na pařížském letišti Charlese de Gaulla, v Dubaji ozdobili promenádu podél jezera a do Brazílie dodali několik svých laviček a odpadkových košů.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost