Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Je libo jablíčko? Vylepšená verze aplikace Na ovoce slibuje šťavnaté plody i letní dobrodružství

Ilustrační foto: Unsplash

Taky vás mrzí, když míjíte řadu ovocných stromů podél cesty, jejichž shnilé plody se hromadí v příkopech místo toho, aby plnily žaludky vděčných strávníků? Právě to se snaží změnit aplikace Na ovoce, která mapuje místa ve městech i volné přírodě, kde je možné si bez obav natrhat šťavnaté plody. Nyní chystá aktualizovanou a uživatelsky přívětivější verzi mapy.

O projektu Na ovoce jste možná už slyšeli, četli, nebo jejich aplikaci dokonce máte nainstalovanou. Uživateli se v ní zobrazí mapa, podle které si může natrhat plody zdarma, a to nejen na území České republiky, ale i v zahraničí. Cílem spolku Na ovoce je zamezit zbytečnému plýtvání a zároveň obnovit zájem o ovocné stromy a sady. S tisíci dobrovolníky proto už pět let tvoří mapu veřejně dostupného ovoce. Kromě toho pečují o staré sady, sází nové stromy a organizují samosběry.

Spolek pravidelně pořádá Ovocné slavnosti. Foto: se svolením spolku Na ovoce

Nyní spolek chystá novou verzi aplikace s rozšířenými funkcemi a posílenou infrastrukturou, díky které bude mapa rychlejší a připravená na nápor uživatelů v hlavní sezóně sběru. Zároveň umožní pohodlnější přidávání fotek, přibydou dostupné trasy se zájmovými body i filtr pro právě dozrávající plody.

Podle tvůrců se navíc výpravy za dary přírody pojí s poznáváním blízkého okolí, setkáváním se se sousedy, sdílením mezi generacemi a dalšími nečekanými dobrodružstvími. Crowdfundingová kampaň na podporu projektu běží do poloviny července na portálu Donio.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vědci vytvářejí nanodiamanty z plastových láhví

Jak nastartovat svůj život, aby byl úspěšný? Mladé nasměruje EduFestival

Umělá inteligence předvedla svou vizi měst budoucnosti

Větrný park vyrobí proud pro miliony lidí

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Inspirace z knihovny: Úžasné ženy, které změnily svět, mají sílu inspirovat malé i velké

Coco Chanel, Eliška Junková, Marie Currie nebo Anne Franková. Co mají tyto ženy společného?…