Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak se vypořádat s depresí? Pomůže český film

2 minuty radosti
Foto: DOK web

Deprese se dá řešit mnoha způsoby. Někteří užívají tabletky, jiným pomáhá terapie. Způsobů, jak se vyhnout antidepresivům, které mohou mít mnoho nežádoucích účinků, je však celá řada. Upozorňuje na to Ondřej Moravec ve virtuálním snímku Tmání s interaktivními prvky, jak píše server Radio Wave.

Jedná se o vůbec první český krátkometrážní virtuální snímek. Film trvá dvacet pět minut a je osvětového charakteru. „Příprava filmu přinesla celou řadu výtvarných a technologických výzev. Film se odehrává všude kolem nás v 360stupňovém rozhledu a můžete do něj zasahovat jak svým hlasem, tak třeba sahat na některé objekty svými dlaněmi. Díky interaktivitě jsme museli příběh i scénář formovat zcela jinak, než je běžné u klasického filmu,“ prozradil Moravec.

Jaký je tedy jeho děj? Režisér v roli průvodce zavede diváka do imaginativní krajiny inspirované vlastními zážitky s depresí. Součástí snímku jsou i odpovědi na základní otázky, třeba jaké to je žít s touto nemocí, jak se s ní vyrovnat, co pomáhá při nepříjemných stavech. Film by se měl dostat na veřejnost ve třetím čtvrtletí letošního roku prostřednictvím promítání v galeriích nebo na filmových festivalech.

Zdroj: Radio Wave, Czechcrunch

Související články

Zaručeně zlepší den

Vzniká centrum pro kontakt s mimozemšťany

Zapomenout na bývalého partnera jednou provždy? Pomůže pilulka

Oslaďte si život. Jak prospívá med lidskému zdraví?

Nechte se očarovat – brouk, který vypadá jako orchidej

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…