Být retro je in. Chybí vám období, kdy bylo moderní kupovat si kazety, nosit zvonáče a na vlasech mít trvalou? Co takhle připomenout si toto období „klasickými“ hudebními technologiemi? Podle stanice BBC se lidé v poslední době vracejí k osvědčeným přehrávačům.
Dříve moderní MP3 přehrávače, diskmany nebo walkmany opět narůstají na oblibě. Jejich výhodou je, že přístroje nemají displej jako třeba mobilní telefony a nejsou plné aplikací. Nestává se tak, že by vás během poslechu oblíbené písně rušily vibrace či notifikace o příchozích zprávách nebo pracovních e-mailech. Prožitek z poslechu hudby tak nic nekazí. Dalším benefitem je také odolnost starších zařízení.
Brit Graeme Patfield pro BBC vysvětlil, proč upřednostňuje poslouchat muziku z walkmanu. „Zní to mnohem čistěji a ostřeji než hudba z čehokoliv jiného. Navíc výdrž baterky je úžasná,“ uvedl. Baví ho na tom i připomínka starých časů. Zároveň oceňuje, že ho nic neruší a může se soustředit jen na hudbu. Tak co? Vyrazili jste už na půdu pro svůj starý diskman?
Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt
GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…




Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.
Inspirace z knihovny: Staňte se pány svých snů. Pusťte se do lucidního snění
Jaké to je řídit své sny? Je to vůbec možné? A hlavně – jak to udělat? Pokud vás sem tam napadaly…