Poslední rok s kondičkou většiny dětí poněkud zamával. Olympijský festival v Praze si proto klade za cíl je ke sportu znovu nalákat. Zájemci si podle vyjádření Českého olympijského výboru vyzkouší až 47 disciplín.
Olympijský festival se koná při příležitosti odložených olympijských her v japonském Tokiu. Od pátku si mohou návštěvníci areálu Olymp centra v pražské Stromovce vyzkoušet téměř padesát druhů sportu. Na místě je jedenáct tenisových kurtů i prostory pro florbal, lukostřelbu nebo atletiku. Nebudou chybět ani paralympijské sporty, speciální den pro seniory nebo nová vzdělávací zóna.
„Celé olympijské hry a dění kolem vnímám jako symbol návratu ke sportování. Věřím, že právě v Tokiu vzniknou nové vzory pro mladou generaci, což je v této době velmi důležité,“ uvedl předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval. „Olympijské festivaly tak zprostředkují nejen úspěchy našich reprezentantů, ale umožní dětem si sporty přímo vyzkoušet, často za asistence olympioniků, a následně dostanou od sportovního svazu doporučení na nejbližší oddíl,” dodal.
První Olympijský park vznikl na pražské Letné v roce 2014 během olympijských her v Soči. Od té doby se stal pro české fanoušky jejich nedílnou součástí. Mezinárodní olympijský výbor tuto myšlenku převzal a šíří ji dál do světa. Letos se poprvé uskuteční olympijské festivaly například v Austrálii, Litvě, Nizozemí a na Slovensku.
Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková
Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.
Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku
Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…