Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak nakoupit levné, ale kvalitní potraviny? Najdete je téměř v každém obchodě

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

V dnešní nelehké době rostoucích cen nabízí elegantní řešení otázky nákupu potravin tzv. privátní značky. Jsou v daném obchodě vždy dostupné, kvalitní a v porovnání s ostatními levnější.

Pod označením privátní značka se ukrývají různorodé produkty, které jednotliví obchodníci prodávají pod vlastním názvem. Takový výrobek je dostupný ve všech prodejnách daného řetězce. Ten si z důvodu dalších obchodních strategií hlídá kvalitu výrobků a současně ho nabízí za nižší cenu než ostatní produkty dané kategorie. Jednotlivé řetězce či online obchody mohou mít vícero privátních značek, přičemž některé se zaměřují na vegetariánské výrobky, bio produkty atd. Za výrobou privátních produktů stojí obchodem prověření a kvalitní výrobci. U většiny výrobků je navíc možné dohledat skutečného výrobce, a to podle kódu na obalu výrobku.

Ilustrační foto: Pixabay

Rostoucí oblibu privátních značek potvrdil i jeden z hostů Podcastu Podnikatel+ Ondřej Tyleček, obchodní ředitel agentury Fairy Tailors: „Vidíme to už v datech z prvního kvartálu letošního roku 2022, kdy zatímco obecně objem prodaného rychloobrátkového zboží klesá, privátní značky stále rostou.“

Privátní značky se těší rostoucí oblibě už několik let. Některé z nich se dokonce umisťují na předních místech soutěží jako Česká chuťovka, Volba spotřebitele nebo v žebříčcích časopisu Dtest. Jednotlivé řetězce totiž sledují nové trendy, ve výrobcích snižují množství cukru a soli, používají recyklovatelné obaly nebo pečou vlastní pečivo. Všechny inovace přitom danému výrobci hradí zadavatel, tedy řetězec. Výrobci privátní značky pak navíc mají šanci dostat svoje výrobky do zahraničí. Díky privátním značkám se totiž loni podařilo vyvézt do zahraničí potraviny v hodnotě 22 miliard korun.

Autorský článek Veroniky Steidlové Kordasové s využitím informací z Podnikatel+, Levna-kvalita.cz, Vitalia.cz, BussinessInfo.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku za posledních pět let přibylo více než 4 miliony stromů

Jak funguje mechanismus syntézy protistresového hormonu? Čeští vědci na to přišli

Brněnští vědci chtějí bojovat proti plevelům pomocí umělé inteligence

Česku se navýšil počet evropských patentů, za minulý rok šlo o více než 240 přihlášek

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Inspirace z knihovny: Co kdybyste si mohli vybrat život, který chcete žít? Půlnoční knihovna tohle umožňuje

Půlnoční knihovna je doslova hitem, který naláká k četbě i spoustu nečtenářů. Stojí opravdu za to?…