Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak nakoupit levné, ale kvalitní potraviny? Najdete je téměř v každém obchodě

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

V dnešní nelehké době rostoucích cen nabízí elegantní řešení otázky nákupu potravin tzv. privátní značky. Jsou v daném obchodě vždy dostupné, kvalitní a v porovnání s ostatními levnější.

Pod označením privátní značka se ukrývají různorodé produkty, které jednotliví obchodníci prodávají pod vlastním názvem. Takový výrobek je dostupný ve všech prodejnách daného řetězce. Ten si z důvodu dalších obchodních strategií hlídá kvalitu výrobků a současně ho nabízí za nižší cenu než ostatní produkty dané kategorie. Jednotlivé řetězce či online obchody mohou mít vícero privátních značek, přičemž některé se zaměřují na vegetariánské výrobky, bio produkty atd. Za výrobou privátních produktů stojí obchodem prověření a kvalitní výrobci. U většiny výrobků je navíc možné dohledat skutečného výrobce, a to podle kódu na obalu výrobku.

Ilustrační foto: Pixabay

Rostoucí oblibu privátních značek potvrdil i jeden z hostů Podcastu Podnikatel+ Ondřej Tyleček, obchodní ředitel agentury Fairy Tailors: „Vidíme to už v datech z prvního kvartálu letošního roku 2022, kdy zatímco obecně objem prodaného rychloobrátkového zboží klesá, privátní značky stále rostou.“

Privátní značky se těší rostoucí oblibě už několik let. Některé z nich se dokonce umisťují na předních místech soutěží jako Česká chuťovka, Volba spotřebitele nebo v žebříčcích časopisu Dtest. Jednotlivé řetězce totiž sledují nové trendy, ve výrobcích snižují množství cukru a soli, používají recyklovatelné obaly nebo pečou vlastní pečivo. Všechny inovace přitom danému výrobci hradí zadavatel, tedy řetězec. Výrobci privátní značky pak navíc mají šanci dostat svoje výrobky do zahraničí. Díky privátním značkám se totiž loni podařilo vyvézt do zahraničí potraviny v hodnotě 22 miliard korun.

Autorský článek Veroniky Steidlové Kordasové s využitím informací z Podnikatel+, Levna-kvalita.cz, Vitalia.cz, BussinessInfo.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Mandle urychlují regeneraci po namáhavém cvičení

Nový systém Škodovky upozorní auto na blížící se vlak

Příznaky dlouhého covidu podle vědců do roka zmizí

Ve Francii jsou od nového roku kondomy zdarma pro všechny od 18 do 25 let

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…