Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Jak na distanční výuku studentů s ADHD nebo dyslexií? Český nástroj zazářil v mezinárodní soutěži

Ilustrační foto: Pixabay

Služba, která vyučující připraví na práci se studenty se specifickými potřebami a následně jim pomůže s praktickou výukou, v českém školství dosud chyběla. Čtyři studenti z brněnské Masarykovy univerzity tuto díru na trhu zaplnili a se svou aplikací KLIC obsadili třetí příčku v mezinárodní soutěži EduHack 2021.

Soutěž probíhala jako takzvaný hackathon, při kterém programátoři, mnohdy ve spolupráci s grafiky a webdesignéry, intenzivně pracují na zadaném softwarovém projektu. V letošním ročníku bylo úkolem vytvořit produkt, který bude odpovídat na současné výzvy distanční výuky a využije příležitosti, které digitální vzdělávání nabízí.

Soutěže se zúčastnilo celkem devět týmů. Nejúspěšnější z českých uskupení s názvem ICQ se umístilo na bronzové příčce. „Snažili jsme se najít skupinu, která může on-line výukou strádat nejvíce a napadlo nás zaměřit se na studenty se specifickými potřebami, tedy například s dyslexií, barvoslepostí nebo ADHD,“ vysvětlila záměr projektu jeho členka Adéla Řiháková.

Služba je navržena jako soubor kurzů pro učitele, kteří díky nim mohou přizpůsobit svou výuku studentům se speciálními potřebami. „KLIC není stavěn na myšlence toho, že se mají ostatní studenti omezovat. Hlavní motivace naší práce spočívala v tom, že v každém studentovi dřímá potenciál, který je nutné dostat ven,“ dodala Řiháková. Díky umístění v soutěži získali studenti peníze na další rozpracování projektu, zatím však jeho uvedení do praxe neplánují.

Zdroj: Magazín M

Související články

Zaručeně zlepší den

Miliardáři mění svět. Americký horolezec podpořil boj proti změnám klimatu

Náhrada solárních panelů? Přechod na obnovitelné zdroje energie usnadní nové baterie

Rekordní procento elektřiny v EU letos v létě pocházelo ze solární energie

Tajemství řeči těla, analýza vzhledu a jejich přínos pro lidskou komunikaci se SmartTalk

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Inspirace z knihovny: Jak udržet své tělo v kondici, napoví Jóga mezi e-maily

Cvičit jógu je stále více moderní a trendy. Záda vám zajisté poděkují, pokud cviky provádíte…