Tipy a doporučení, jak komunikovat dětem situaci na Ukrajině a jak jim pomoci zvládat nepříjemné emoce, najdou nově rodiče a učitelé na stránkách katedry psychologie FSS MU. Materiály připravili studenti magisterského programu psychologie pod vedením Mgr. Zuzany Masopustové, Ph.D.
V krizové situaci se může vynořit celá řada nepříjemných emocí, se kterými si děti samy neumí poradit. Je proto důležité, aby jim učitelé a rodiče v těchto dnech byli na blízku, když potřebují vyslechnout, poradit nebo pomoci zvládnout svůj strach či úzkost. Porozumění situaci a projevy emocí se mohou u různých věkových skupin výrazně lišit, a proto psychologové připravili hned několik materiálů zaměřených na děti rozdílného věku.
Některé základní rady však platí univerzálně napříč věkovými skupinami:
Kromě rad pro rodiče a učitele se postupně na webu katedry objeví také materiály zaměřené na vysokoškoláky, rodiny s příbuznými na Ukrajině, Ukrajince žijící ve válečné zóně a další.
Autorský článek Venduly Čermákové s využitím informací ze stránek Katedry psychologie FSS MU
Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová
Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.
Inspirace z knihovny: I smrt má srdce. Zlodějka knih představuje její něžnou stránku
Jaká je smrt? Mnozí známe její podobu ze strašidelných příhod, kde byla obvykle popisovaná jako…