Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Italská firma na týden zakázala e-maily, aby snížila stres u zaměstnanců

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Ředitel Michele Moltrasio na týden zakázal posílání interních e-mailů v italské textilní společnosti Gabel. Za jeho rozhodnutím stály výsledky průzkumu mezi zaměstnanci, kteří si stěžovali na příliš velké množství interní pošty, která je vyrušuje od práce. Nyní musejí zaměstnanci všechny informace předávat osobně. Pracovníci si tak odpočinou od sezení u počítače a procvičí své komunikační schopnosti.

„Dny experimentování se zákazem posílání interních e-mailů jsou velmi cenné proto, abychom porozuměli a znovu popřemýšleli nad podobou a rychlostí práce,“ uvedl Moltrasio pro BBC a doplnil, že nyní jeho zaměstnanci znovu objevují potěšení z toho, když mohou spolu navzájem hovořit.

Rozesílání informací e-mailem, předávání pokynů i zadání prostřednictvím elektronické pošty se jeví jako velmi účinný způsob, jak zvednout v dnešním světě produktivitu práce. Podle průzkumu 52 procent Američanů kontroluje svůj e-mail před a po práci, a to dokonce i ve dnech, kdy jsou doma na neschopence. Podle jiné studie lidé kontrolují svůj e-mail až 77 krát za den, což naopak zvyšuje hladinu stresu.

Plná poštovní schránka pak může vytvářet tlak a nechuť odpovídat. Časté je, že si lidé na konci týdně úplně promažou poštu, aby začínali nový týden s čistým štítem. To ovšem může působit zdržování, když na sebe jednotlivé kroky práce navazují a než se jeden zaměstnanec znovu připomene druhému s posláním reportu či jiné práce, může to trvat několik dnů.

Tlak s posíláním e-mailů také může být spojen se zvýšenou úrovní stresu. A podle studie University of California bylo zjištěno, že lidé, kteří po pět dnů neměli přístup k e-mailu, byli nejen produktivnější, ale také měli mnohem přirozenější tep srdce. Z tohoto důvodu se vyplatí snížit počet přístupu k e-mailu každý den, ať už dobrovolně či prostřednictvím firemního nařízení.

Zdroj: time.com

Související články

Zaručeně zlepší den

Světová zdravotnická organizace oficiálně ukončila koronavirový globální stav nouze

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Ekologicky šetrná plastová židle z Česka nadchla na mezinárodní soutěži Green Concept Award

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Inspirace z knihovny: Duhový chodníček vás provede všemi odstíny dětské hravosti

Jaké to je, když přijde déšť na návštěvu? A co když uletí balónky? Novinka z pera básnířky Zuzany…