Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internetová generace více dbá na společenskou odpovědnost firem

Ilustrační foto: Pixabay

Generace Z dává větší důraz na svůj udržitelný život, nemá zájem o auta a nakupuje nebo si hledá zaměstnavatele z řad společensky odpovědných společností. Osud naší planety a budoucích generací jim není lhostejný, a to se promítá na jejich chování.

Říká se jim internetová generace – vyrostli obklopeni počítači, mobilními telefony a další moderní technologií. Jde o děti a mladé narozené mezi roky 1996 a 2010. I přes to, že byli svědky velkého technologického pokroku, jsou velmi citliví k sociálním a ekonomickým tématům a více dbají na ekologické hledisko jejich nákupů. Zároveň dají spíše přednost zaměstnavateli s jasnou strategií společenské odpovědnosti. Pokud tedy chcete nalákat nové zaměstnance z řad generace Z, měli byste se nejdříve zaměřit na to, co děláte pro komunitu a ekologii.

90 % z nich dokonce změnilo své každodenní návyky, aby žili více udržitelně, uvádí společnost Accenture ČR. Nechtějí ani kupovat nová auta a rádi využívají služeb sdílených aut, které nabízí také automobily s hybridními pohony. Nakupují samozřejmě raději od lokálních značek, než aby si nechali posílat produkty z Číny nebo jiných dalekých destinací, kde se ještě ke všemu vyrábějí nekvalitní věci a ve špatných podmínkách. Líbí se jim také ekologický přístup v balení produktů.

Zdroj: Marketing Journal

Související články

Zaručeně zlepší den

Malí Turci posílají pomoc a vzkazy dětem postiženým zemětřesením

Nejstarší ježek na světě žil v Dánsku

Soutěž Sestra sympatie letos vyhrála olomoucká sestřička Kateřina Petulová

Které písničky dělají lidem největší radost?

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Inspirace z knihovny: Staňte se mistrem tvůrčího psaní díky Kreativnímu zápisníku

Potřebujete rozvinout svou kreativitu a baví vás hrát si se slovy? Pak je Kreativní zápisník od…