Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Internetová generace více dbá na společenskou odpovědnost firem

Ilustrační foto: Pixabay

Generace Z dává větší důraz na svůj udržitelný život, nemá zájem o auta a nakupuje nebo si hledá zaměstnavatele z řad společensky odpovědných společností. Osud naší planety a budoucích generací jim není lhostejný, a to se promítá na jejich chování.

Říká se jim internetová generace – vyrostli obklopeni počítači, mobilními telefony a další moderní technologií. Jde o děti a mladé narozené mezi roky 1996 a 2010. I přes to, že byli svědky velkého technologického pokroku, jsou velmi citliví k sociálním a ekonomickým tématům a více dbají na ekologické hledisko jejich nákupů. Zároveň dají spíše přednost zaměstnavateli s jasnou strategií společenské odpovědnosti. Pokud tedy chcete nalákat nové zaměstnance z řad generace Z, měli byste se nejdříve zaměřit na to, co děláte pro komunitu a ekologii.

90 % z nich dokonce změnilo své každodenní návyky, aby žili více udržitelně, uvádí společnost Accenture ČR. Nechtějí ani kupovat nová auta a rádi využívají služeb sdílených aut, které nabízí také automobily s hybridními pohony. Nakupují samozřejmě raději od lokálních značek, než aby si nechali posílat produkty z Číny nebo jiných dalekých destinací, kde se ještě ke všemu vyrábějí nekvalitní věci a ve špatných podmínkách. Líbí se jim také ekologický přístup v balení produktů.

Zdroj: Marketing Journal

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak sekat trávu efektivně a zároveň ohleduplně k přírodě?

Češi se v období pandemie a inflace častěji obrací na second-hand obchody

Ohroženým tygrům se daří. Jejich počet překvapil i ochránce přírody

S plísní v interiérech zatočí unikátní patent vědce z Brna

Inspirativní rozhovor

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Dostala jsem druhou šanci žít. To je síla, která mě žene dál, říká dobrovolnice Monika Benešová

Přečtěte si rozhovor s Monikou Benešovou, která si díky odhodlání pomáhat druhým vysloužila ocenění Laskavec. Povídali jsme si o její cestě na Pacifické hřebenovce, o knize, kterou napsala i o tom, kde všude pomáhá jako dobrovolnice.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Inspirace z knihovny: Vydejte se na cesty. Tereza Ramba promlouvá do duše všem Dobrodruhům

Láska je. Věta, která vystihuje životy nás všech. Protože láska je všechno, jak by řekla Tereza…