Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Inspirace a zábava pro celou rodinu. V Praze se uskuteční první Zero Waste Festival

Zdroj ilustračních fotografií: Pixabay

Spousta dobrého jídla, voňavá káva, inspirativní účinkující, malostánky s originálními výrobky nebo workshopy nabité báječnými nápady. Takový bude první ročník multižánrového Zero Waste Festival Prague 2020. Pokud je vám životní styl šetrný k přírodě blízký, vezměte celou rodinu a užijte si spolu festivalový den naplno.

Festival spojuje lidi usilující o méně konzumní styl života v duchu domácnosti, která produkuje co nejmenší množství odpadu (tzv. zero waste). Uskuteční se v neděli 27. září od 10 do 18 hodin v prostorách Pražské tržnice v Holešovicích.

Můžete se nechat omámit úžasnou vůní lokálně vypěstovaných květin (Kytky od potoka), usednout do stylového retro nábytku (Z pokoje do pokoje), začíst se do magazínu o pomalé módě pro ženy (Slow Femme), nakouknout do papírnictví z druhé ruky (Reformát) nebo ateliéru recyklovaného skla (MARS). Jak na výrobu domácí přírodní kosmetiku vám poradí Liška Mazaná, v říši divokých bylinek se zase zorientujete za pomoci Bylin z krajiny. Úsměv na rtech vám i vašim dětem pak jistě vykouzlí divadelní představení. Hosty festivalu budou mimo jiné na ekologické scéně už zavedené stálice jako Tierra Verde, Zachraň jídlo nebo Institut Cirkulární Ekonomiky.

Festival můžete finančně podpořit přes portál Donio. Na jednoho z dárců čeká setkání s usměvavou cestovatelkou a blogerkou Weef.

Související články

Zaručeně zlepší den

Včely vytváří mentální mapy, aby nalezly cestu domů

Divoké zvěři se daří v nárazníkové zóně mezi Severní a Jižní Koreou

Snížení používání sociálních médií zlepšuje vnímání vlastního těla u mladých lidí

Nejstarší ježek na světě žil v Dánsku

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…