Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Iniciativa Zaparkuj znovu oživí veřejný prostor Olomouce

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: zaparkuj.upol.cz

Koncerty, filmové projekce, výtvarné dílny, tančírny, literární čtení nebo sportovní odpoledne – to vše patří do výčtu aktivit olomoucké iniciativy Zaparkuj. Ta se volně přístupným programem snaží oživovat místní parky i další veřejný prostor.

Iniciativa funguje od podzimu roku 2013. Za pět let své existence uspořádala nejen v olomouckých parcích přes stovku akcí, přičemž se postupně rozšiřovala. Nyní tak může zprostředkovat stánek sloužící jako půjčovna her a sportovního vybavení nebo piknikové koše k zapůjčení ve spolupráci s místní kavárnou. Za projektem stojí zaměstnanci a studenti Univerzity Palackého, kteří se mu věnují ve volném čase.

Záměrem projektu je vnést do veřejných prostor více kulturních, společenských, sportovních a vzdělávacích akcí nízkorozpočtového a nízkoprahového charakteru. Letošní ročník se zaměří na busking, tedy pouliční umění, a více pozornosti bude věnovat také seniorům.

Související články

Podpořte Pozitivní zprávy

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

Podpořte Pozitivní zprávy pomocí Givt

GIVT promění vaše každodenní nákupy na internetu v dobrý skutek. Stačí využít Pomocníka nebo před…

Zaručeně zlepší den

Nečekaná podívaná v supermarketu: do obchodu v Bavorsku vběhlo stádo ovcí

Blesky nemusí jen ničit. V Panamě pomáhají některým stromům růst

U břehů Antarktidy objevila expedice ostrov, který dosud neznaly mapy

Lední medvědice v Kanadě překvapila vědce vzácnou adopcí mláděte

Inspirativní rozhovor

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

„Inspiruje mě to, co jsem přečetl, viděl, slyšel i prožil,” říká spisovatel Miroslav Hlaučo, autor románu Letnice

Co inspiruje spisovatele k další tvorbě? Miroslav Hlaučo, autor úspěšného románu Letnice, nachází podněty ve všem, co čte, vidí, slyší i prožívá. V rozhovoru prozrazuje, proč nepíše podle pevné osnovy, jak ho překvapil mezinárodní zájem o jeho knihu a proč si na další dílo dává čas.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem

Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…