Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Iniciativa Lepší svět podpoří české neziskovky v boji s pandemií koronaviru

Zdroj ilustrační fotografie: Pexels

Neziskové organizace mohou letos již po páté žádat o příspěvek v programu Globus Lepší svět. Projekt je tentokrát zaměřený na neziskovky, které v době pandemie koronaviru pomáhají potřebným.

Hypermarkety Globus prostřednictvím iniciativy Lepší svět pomáhají dětem, seniorům i lidem s postižením. Ve spolupráci s Fórem dárců rozdávají peníze neziskovkám, spolkům a charitám. Pro veřejně prospěšné organizace letos vyhradily čtyři miliony korun. O příspěvek mohou lidé se svými projekty zažádat do 15. března na stránkách Globusu. „Každá krize vždy nejcitelněji dolehne na ty nejzranitelnější. Děti, pečovatelé i senioři jsou stále pod ještě větším tlakem než obvykle, a finanční pomoc společnosti Globus je tak nesmírně důležitá,“ uvedla ředitelka Fóra dárců Klára Šplíchalová.

V loňském roce Lepší svět pomohl například rodinám s handicapovanými potomky a dětem v náhradní péči. Příspěvkem 250 tisíc korun iniciativa podpořila zvýšení kvality péče v domovech pro seniory a oblastních charitách. Za peníze nakoupila oxygenerátory a další nezbytné vybavení, které usnadňuje práci personálu a poskytuje úlevu nemocničním zařízením.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak prospět svému zdraví? Choďte pozpátku

Úspěch na poli architektury. Novou dominantu albánské Tirany vytvoří duo Chybik + Kristof

Práce s lidmi se zdravotním postižením dává nadhled, naše všední problémy se najednou zdají malicherné, říká ředitelka Modrého domečku Zuzana Dudáková

Zajímavé odhalení: Přírodní enzym, který zmírňuje zánětlivá onemocnění

Inspirativní rozhovor

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

České myšlení se mění, lidé řeší udržitelnost – a to je dobře, říká Cyril Klepek z digitálního odpadového tržitě Cyrkl

Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…