Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Impact Hub si k narozeninám přeje Dobrověci. Darovat (si) je může každý

Zdroj fotografií: Impact Hub

K oslavám dárky neodmyslitelně patří. Coworkingové centrum Impact Hub však své narozeninové přání pojalo s originalitou sobě vlastní a ani tentokrát přitom nezapomnělo na dobro naší planety.

Kampaň Dobrověci vznikla ku příležitosti oslav desátých narozenin Impact Hubu – prvního a největšího coworkingového centra v Česku, které je už od dob svého založení proslulé komunitou lidí s otevřenou myslí a všudypřítomným přesahem do společensky prospěšných nebo environmentálně zaměřených aktivit. K prvním kulatinám si proto tým, jenž za rozvojem Impact Hubu stojí, nadělil nový projekt, který je darem především pro naši planetu. Kampaň Dobrověci nabádá všechny gratulanty, aby udělali radost sobě i životnímu prostředí, zlepšili si tak život, pozitivně ovlivňovali své okolí a jako bonus ušetřili peníze.

Budova Impact Hubu v Brně.

Na webových stránkách projektu 1357.cz najdou lidé sedm tematicky zaměřených dobrověcí, které mohou snadno aplikovat. Nechybí ani praktické tipy, jak na to. Zájemci se tak mohou zaměřit na oblasti, jako je energie, plasty, voda, les a stromy, doprava, jídlo nebo móda. Jedná se o zdánlivé maličkosti, které však s rostoucím počtem „dárců“ mohou mít velký dopad.

Vizuály vznikly ve spolupráci s předním českým fotografem Alexanderem Dobrovodským. „Je až překvapivé, jak málo energie stačí k velké životní změně. Uvědomělý člověk v době Antropocénu nemůže být lhostejný k okolnímu rozmařilému světu, byl by sám proti sobě. Nejen proto byla spolupráce na projektu 1357 naprosto přirozeným a radostným procesem, který doplňuje mé přesvědčení,“ vysvětluje Alexander Dobrovodský.

V inspirujícím zázemí Impact Hubu vzniklo už nespočet zajímavých projektů s cílem udělat svět lepším místem k žití – v současné době je v plném proudu například program Climate Challenge nebo Future of Food. Své podhoubí tam ve svých počátcích našly také Pozitivní zprávy – děkujeme a přejeme vše nejlepší do dalších let!

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Konec exekucí v Česku? Nový web pomáhá najít cestu z dluhové pasti

Jak motivovat děti k úklidu? Češi vymysleli hru, která domácí práce mění v zábavu

Nový způsob pěstování zeleniny podpoří lokální produkci potravin a soběstačnost

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.