Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Impact Hub si k narozeninám přeje Dobrověci. Darovat (si) je může každý

Zdroj fotografií: Impact Hub

K oslavám dárky neodmyslitelně patří. Coworkingové centrum Impact Hub však své narozeninové přání pojalo s originalitou sobě vlastní a ani tentokrát přitom nezapomnělo na dobro naší planety.

Kampaň Dobrověci vznikla ku příležitosti oslav desátých narozenin Impact Hubu – prvního a největšího coworkingového centra v Česku, které je už od dob svého založení proslulé komunitou lidí s otevřenou myslí a všudypřítomným přesahem do společensky prospěšných nebo environmentálně zaměřených aktivit. K prvním kulatinám si proto tým, jenž za rozvojem Impact Hubu stojí, nadělil nový projekt, který je darem především pro naši planetu. Kampaň Dobrověci nabádá všechny gratulanty, aby udělali radost sobě i životnímu prostředí, zlepšili si tak život, pozitivně ovlivňovali své okolí a jako bonus ušetřili peníze.

Budova Impact Hubu v Brně.

Na webových stránkách projektu 1357.cz najdou lidé sedm tematicky zaměřených dobrověcí, které mohou snadno aplikovat. Nechybí ani praktické tipy, jak na to. Zájemci se tak mohou zaměřit na oblasti, jako je energie, plasty, voda, les a stromy, doprava, jídlo nebo móda. Jedná se o zdánlivé maličkosti, které však s rostoucím počtem „dárců“ mohou mít velký dopad.

Vizuály vznikly ve spolupráci s předním českým fotografem Alexanderem Dobrovodským. „Je až překvapivé, jak málo energie stačí k velké životní změně. Uvědomělý člověk v době Antropocénu nemůže být lhostejný k okolnímu rozmařilému světu, byl by sám proti sobě. Nejen proto byla spolupráce na projektu 1357 naprosto přirozeným a radostným procesem, který doplňuje mé přesvědčení,“ vysvětluje Alexander Dobrovodský.

V inspirujícím zázemí Impact Hubu vzniklo už nespočet zajímavých projektů s cílem udělat svět lepším místem k žití – v současné době je v plném proudu například program Climate Challenge nebo Future of Food. Své podhoubí tam ve svých počátcích našly také Pozitivní zprávy – děkujeme a přejeme vše nejlepší do dalších let!

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku otevře první udržitelný obchoďák. Kdy a kam vyrazit na nákup?

Zaručeně rozzáří den. Podívejte se na nejvtipnější přírodní scenérie letošního roku

Najděte si svého zemědělce. Nový web nabízí přehled českých farmářů

Revoluce ve školství je na dohled. Český projekt připravuje novou metodiku aktivní výuky

Inspirativní rozhovor

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Přečtěte si rozhovor s fotografem, redaktorem a milovníkem krás naší země.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Inspirace z knihovny: Africký příběh holky z Trutnova

Pro Hanu Hindrákovou je Afrika osudná. Řadu let zde působila jako dobrovolník a v africkém…