Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Impact Hub si k narozeninám přeje Dobrověci. Darovat (si) je může každý

Zdroj fotografií: Impact Hub

K oslavám dárky neodmyslitelně patří. Coworkingové centrum Impact Hub však své narozeninové přání pojalo s originalitou sobě vlastní a ani tentokrát přitom nezapomnělo na dobro naší planety.

Kampaň Dobrověci vznikla ku příležitosti oslav desátých narozenin Impact Hubu – prvního a největšího coworkingového centra v Česku, které je už od dob svého založení proslulé komunitou lidí s otevřenou myslí a všudypřítomným přesahem do společensky prospěšných nebo environmentálně zaměřených aktivit. K prvním kulatinám si proto tým, jenž za rozvojem Impact Hubu stojí, nadělil nový projekt, který je darem především pro naši planetu. Kampaň Dobrověci nabádá všechny gratulanty, aby udělali radost sobě i životnímu prostředí, zlepšili si tak život, pozitivně ovlivňovali své okolí a jako bonus ušetřili peníze.

Budova Impact Hubu v Brně.

Na webových stránkách projektu 1357.cz najdou lidé sedm tematicky zaměřených dobrověcí, které mohou snadno aplikovat. Nechybí ani praktické tipy, jak na to. Zájemci se tak mohou zaměřit na oblasti, jako je energie, plasty, voda, les a stromy, doprava, jídlo nebo móda. Jedná se o zdánlivé maličkosti, které však s rostoucím počtem „dárců“ mohou mít velký dopad.

Vizuály vznikly ve spolupráci s předním českým fotografem Alexanderem Dobrovodským. „Je až překvapivé, jak málo energie stačí k velké životní změně. Uvědomělý člověk v době Antropocénu nemůže být lhostejný k okolnímu rozmařilému světu, byl by sám proti sobě. Nejen proto byla spolupráce na projektu 1357 naprosto přirozeným a radostným procesem, který doplňuje mé přesvědčení,“ vysvětluje Alexander Dobrovodský.

V inspirujícím zázemí Impact Hubu vzniklo už nespočet zajímavých projektů s cílem udělat svět lepším místem k žití – v současné době je v plném proudu například program Climate Challenge nebo Future of Food. Své podhoubí tam ve svých počátcích našly také Pozitivní zprávy – děkujeme a přejeme vše nejlepší do dalších let!

Související články

Zaručeně zlepší den

Japonsko plánuje zvýšení věkové hranice pro pohlavní styk. Nebude už legální od 13 let

Snaží se mimozemšťané navázat kontakt? Vědci zachytili záhadné rádiové signály

Domorodé brazilské ženy úspěšně bojují proti genderově podmíněnému násilí

Krásná podívaná na polární září v Česku i z vesmíru

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Inspirace z knihovny: Žena po 40 může být sebevědomá a v kondici. Kniha lékařů poradí, jak na to

Čtyřicítka děsí mnoho žen. Jedná se o pomyslný milník, jehož dosažení však nemusí znamenat nic…