Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I staré věci mohou zachránit život. Aplikace FandiMat pomáhá lidem, kteří se kvůli koronaviru ocitli v nouzi

Autorky projektu FandiMat Petra Květová Pšeničná a Žaneta Slámová. Foto: Fandimat

Jednoduše propojit lidi v nouzi a ty, kteří jsou ochotní pomoci. To je cílem nové aplikace FandiMat. Na rozdíl od finančních sbírek se ale aplikace zaměřuje na pomoc materiální. Rodinám v tísni, samoživitelům nebo seniorům tak pomáhá spojit se s lidmi v okolí, kteří jsou ochotni potřebné předměty darovat. Obzvláště v aktuální době krize chce projekt rychle a efektivně podpořit ty, kteří to potřebují.

Oblečení, hračky, hygienické potřeby nebo trvanlivé potraviny. Ne všichni chtějí nebo mohou pomáhat potřebným finančně. Aplikace FandiMat ukazuje, že právě materiální pomoc je v některých situací vhodnější. I starší věci, které se někomu nehodí, totiž mohou jinde zachránit život. „Naším cílem je, aby aplikace FandiMat ulehčila všem možnost vzájemně si pomáhat. Lidem, kteří jsou solidární a chtějí nabídnout pomocnou ruku, dává aplikace možnost snadno se spojit s těmi, kteří pomoc potřebují, a naopak lidé v nouzi mohou snadno poptat to, co jim usnadní tíživou situaci,“ uvádějí zakladatelky charitativní organizace Fandi mámám, která aplikaci spravuje.

Webová stránka i mobilní aplikace jsou určeny pro potřebné i ty, kteří chtějí pomáhat. Uživatelé si na přehledné mapě jednoduše zobrazí, kdo v okolí aktuálně potřebuje pomoci. Vytvořením příspěvku pak může materiální pomoc sám poptat nebo nabídnout. Projekt má za cíl ulehčit situaci samoživitelům, seniorům, sociálně slabým i organizacím, které s lidmi v nouzi pracují. Užitečné věci pak mohou darovat jednotlivci i firmy. Vítané jsou zachovalé použité věci i zcela nové zboží. Díky lokálnosti a přímému propojení dárce s žadatelem je celý proces transparentní a dárce přesně ví, komu a jak pomáhá.

Související články

Zaručeně zlepší den

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Vládní novinky: vyšší přídavky na děti a příspěvek na bydlení už i pro střední třídu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…