Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I naše pleť vyžaduje v době covidu speciální péči. Jak vyzrát na akné z respirátorů?

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Freepik

Takzvaným maskné trpí v době covidu mnoho lidí. Častým nošením respirátorů se na naší pleti vytváří vlhké a teplé prostředí, které podporuje pocení a maštění kůže. I roky po pubertě se tak může spustit nevyžádané akné.

Problému s podrážděním pleti však můžeme předejít pravidelnou péčí. Dermatologové doporučují omývat si obličej před a po nošení roušky a používat kosmetiku šetrnou k pokožce. Lidem s přirozeně mastnou pletí pak doporučují používání čisticích přípravků s kyselinou salycilovou, která pronikne do pórů a šetrně je pročistí. Problémy naopak může zhoršit hutné líčení v oblasti nosu, brady a tváří.

Ilustrační foto: Freepik

Zapomínat bychom neměli ani na noční péči. Podrážděné kůži uleví peelingové přípravky a produkty obsahující zelený čaj či kyselinu mléčnou, glykolovou nebo nikotinovou. V zimním období může být naše pleť sušší než obvykle, proto je dobré přípravky nanášet pouze na místa kontaktu s respirátorem. V neposlední řadě bychom měli dávat pozor na přílišné utažení roušky, které naší pleti rozhodně neprospěje. Takto podrážděnou pokožku pak lze ošetřit například přípravky z aloe vera či koloidních ovesných vloček nebo obličejovými maskami.

Ilustrační foto: Freepik

Je dobré také častěji prokrvovat obličej Face Yogou. Jak se do pleti cvičením obličejové jógy dostane kyslík a živiny, regeneruje rychleji, podpoří se vlastní tvorba kolagenu a rozproudí se lymfatický systém. Pleť je potom zdravější a zářivější,“ uvedla lektorka obličejové jógy a liftingová masérka Simona Rydlova.

Zdroj: Autorský článek Venduly Čermákové s využitím informací z Mind body green

Související články

Zaručeně zlepší den

Čerpejte příspěvky státu. Pomůže vám uhradit zateplení nebo nová okna

Budou houbičky léčit deprese? Vědci hledají dobrovolníky do studie

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Vědci rozluštili záhadu travnatých kruhů v poušti Namib

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Inspirace z knihovny: Trápí vás nedostatek volného času? Zkuste Digitální minimalismus a vezměte si svůj čas zpátky

Taky přejíždíte po displeji svého chytrého telefonu, kdykoliv máte chvilku času? V tramvaji,…