Takzvaným maskné trpí v době covidu mnoho lidí. Častým nošením respirátorů se na naší pleti vytváří vlhké a teplé prostředí, které podporuje pocení a maštění kůže. I roky po pubertě se tak může spustit nevyžádané akné.
Problému s podrážděním pleti však můžeme předejít pravidelnou péčí. Dermatologové doporučují omývat si obličej před a po nošení roušky a používat kosmetiku šetrnou k pokožce. Lidem s přirozeně mastnou pletí pak doporučují používání čisticích přípravků s kyselinou salycilovou, která pronikne do pórů a šetrně je pročistí. Problémy naopak může zhoršit hutné líčení v oblasti nosu, brady a tváří.
Zapomínat bychom neměli ani na noční péči. Podrážděné kůži uleví peelingové přípravky a produkty obsahující zelený čaj či kyselinu mléčnou, glykolovou nebo nikotinovou. V zimním období může být naše pleť sušší než obvykle, proto je dobré přípravky nanášet pouze na místa kontaktu s respirátorem. V neposlední řadě bychom měli dávat pozor na přílišné utažení roušky, které naší pleti rozhodně neprospěje. Takto podrážděnou pokožku pak lze ošetřit například přípravky z aloe vera či koloidních ovesných vloček nebo obličejovými maskami.
„Je dobré také častěji prokrvovat obličej Face Yogou. Jak se do pleti cvičením obličejové jógy dostane kyslík a živiny, regeneruje rychleji, podpoří se vlastní tvorba kolagenu a rozproudí se lymfatický systém. Pleť je potom zdravější a zářivější,“ uvedla lektorka obličejové jógy a liftingová masérka Simona Rydlova.
Zdroj: Autorský článek Venduly Čermákové s využitím informací z Mind body green
Digitální odpadové tržiště pomohlo prodat střešní krytinu, celý most nebo 50 tun pomerančových slupek. Pokud tento projekt ještě neznáte, přečtěte si o něm rozhovor přímo se zakladatelem.
Inspirace z knihovny: Poetický příběh o pouti jednoho hlemýždě vykouzlí úsměv na tváři nejen dětem
Putovat světem a životem doslova hlemýždím tempem nemusí být nutně na škodu. Zvolnit v dnešní…