Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

I na konci léta přiveze Kinobus Pražanům filmové zážitky až pod nos

2 minuty radosti
Zdroj fotografií: kinobus.cz

Až do 15. září mají zájemci možnost využít speciální pojízdné kino zvané Kinobus. Devátý ročník bezplatného promítání Kinobusu ve vybraných pražských lokalitách nabídl snímky jak z české, tak i zahraniční produkce a i na konci léta zve na staré klasiky i nové trháky. Kinobus nabízí asi 200 míst k sezení, bezplatnou půjčovnu dek i možnost zakoupení občerstvení.

Výstřižek1Promítání Kinobusu začíná vždy po setmění, a to mezi 20.30 a 21.45 hodinou. Na konci prázdnin se na pojízdné promítání mohou diváci těšit například v Psychiatrické nemocnici Bohnice, v Průhonicích nebo na Hůrce v Praze. Z filmů na ně čeká třeba drama Kobry a užovky, groteska Vybíjená nebo animovaný film V hlavě.

Součástí kina je navíc sbírková pokladnička, do které mohou diváci přispět a podpořit tak dobrou věc. Libovolná částka, kterou návštěvníci přispějí do kasičky, pomůže konkrétnímu dítěti, jehož příběh vybere Rada Nadace Nova z došlých žádostí během léta. Ten bude následně zveřejněn na webu nadace a v televizním pořadu Snídaně s Novou tak, aby návštěvníci Kinobusu věděli, komu během probíhajících promítání pomohli.

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Zařízení z dílny českých vědců umožní dezinfikovat respirátory

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu