Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Holiči poskytují mužům při stříhání zároveň i terapie

1 minuta radosti
Zdroj fotografie: Lions Barber Collective

Pro muže je leckdy obtížné svěřovat se někomu se svými problémy, což může vést v extrémním případě až k sebevraždě. To se stalo i v případě kamaráda Toma Chapmana. Chapman pak v reakci na onu událost přišel s neotřelým nápadem a vedle stříhání a holení přidal holičům ještě funkci terapeutů.

Projekt Lions Barber Collective umožňuje svěřit se svému holiči ve všech podnicích, které pod něj spadají. Ty se nacházejí na území Irska, Spojeného království a Nizozemska. Vedle toho se prezentuje na různých akcích a má i další aktivity, díky nimž získává finance, které pak věnuje charitě a dalším projektům.

Záměrem všech těchto aktivit je zvýšit povědomí o prevenci sebevražd a ukázat, že mentální zdraví u mužů není tabu. Projekt se setkal s velkým ohlasem, díky čemuž se daří hlavní myšlenku úspěšně šířit.

Související články

Zaručeně zlepší den

Naděje pro pacienty se závažným průběhem covidu. Vědci zjistili, které léky napomáhají zotavení

Svět už nikdy nebude stejný. Čeští vědci objevili nová vesmírná tělesa

Zatočí s plevelem i cenou biozeleniny. V Opavě vznikl stroj, který slibuje revoluci v zemědělství

Dobrá zpráva pro ty, kteří prodělali koronavirus. Podle vědců získávají na několik měsíců imunitu

Inspirativní rozhovor

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Po padesátce jsem začala žít nový život. Víru v sama sebe se snažím vštěpovat i svým klientkám, říká trenérka Dana Škorpilová

Přečtěte si rozhovor s Danou Škorpilovou, která po padesátce skončila kariéru manažerky a začala pomáhat ostatním jako osobní trenérka a výživová poradkyně.