Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Holanďani zvolili Česko za nejlepší destinaci ke kempování

Ilustrační fotografie. Zdroj: Dollar Photo Club

Podle holandské verze cestovatelského portálu Zoover je Česká republika nejlepší destinací pro kempování v Evropě na rok 2016. Zatímco dříve Nizozemci nejraději cestovali do jižní Evropy, poslední dobou u nich na plné čáře vyhrávají české kempy s typickou atmosférou táboráků a rybníků.

Portál Zoover vyhlašuje ceny každoročně na základě hlasování turistů, kteří se vrátili z dovolené a chtějí se svěřit se svými zkušenostmi. Česká republika za sebou nechala oblíbené prázdninové destinace Nizozemců jako například Portugalsko, Lucembursko nebo Francii.

Česko získává u Nizozemců čím dál větší oblibu. Podle Českého statistického úřadu přijelo v roce 2014 do České republiky asi 200 tisíc nizozemských turistů, navíc mnoho z nich si kupuje v tuzemsku vlastní domy či apartmány.

„Toto ocenění je velký úspěch a obrovský dík patří především provozovatelům kempů za jejich práci,“ uvedla ředitelka zahraničního zastoupení CzechTourism v Amsterdamu Petra Palečková, která cenu od zástupců Zoover převzala. „Velký zájem o kempy jsme zaznamenali i na lednovém veletrhu cestovního ruchu v Utrechtu. Návštěvníci velmi kladně hodnotí především velké zvýšení kvality kempů. Řada z nich už má své oblíbené, kam se pravidelně vrací,“ dodala Petra Palečková.

Související články

Ze světa

Kempování pomáhá nastolit rytmus spánku nočním sovám

Byznys

Horko zasáhlo i Helsinky. Lidé mohli přespat v klimatizovaném obchodě

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost