Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Historicky první ,,Týden za duševní zdraví dětí“ odstartoval v Británii

Kate Middleton s nemocnými dětmi, foto: uk.eonline.com

Premiérovou událost zaměřenou na pomoc dětem se sklonem k psychickým problémům nazvanou ,,Týden za duševní zdraví dětí“ organizuje v těchto dnech charitativním spolek Place2Be, jehož hrdou patronkou je Kate, vévodkyně z Cambridge. Cílem projektu je upozornit na nebezpečí, které v budoucnu hrozí malým dětem setkávajícím se s nátlakem na jejich psychiku. Nadace vyzývá každého, aby se aktivně zapojil a pomohl jak fyzicky, tak především i mentálně, předejít možným traumatům, která mladí lidé v dnešní době zažívají.

Vévodkyně z Cambridge zveřejnila na internetu video, ve kterém každého nabádá, aby se více věnoval psychické stránce malých dětí. Tím je, dle jejího názoru, možné předejít mnohým traumatům a frustracím, kterými může být člověk poznamenán po zbytek života.

Právě včasnou psychickou pomoc zajišťuje dětem ve více než 200 školách nadace Place2Be, jejíž členkou se vévodkyně z Cambridge stala v roce 2013. Charita se zaměřuje především na riziko šikany, rozpadu rodiny, smutnění ze ztráty či nemoci blízké osoby apod. Charita zajišťuje, aby se dětem v nízkém věku dobře dařilo, čímž se snaží zabránit možným psychickým poruchám v pokročilém věku.

Kate spolu s Williamem věří, že hlavními důvody mentálních problémů u dětí mohou být závislost, chudoba, ubližování či např. ztráta rodinného příslušníka. Pokud bude těmto jedincům včas poskytnuta pomoc, zvýší se tak jejich ,,naděje na lepší budoucnost, kterou si zaslouží„.

Díky lepší informovanosti o psychice dětí by se měla snížit také úroveň ostýchavosti mluvit o těchto problémech. ,,Litovat dítěte se zlomenou rukou je dnes zcela přirozené„. Podle vévodkyně by mělo být také běžné snažit se pomoci dětem, co zažívají těžké životní zkoušky. Právě proto funguje charita Place2Be, která pomáhá jak dětem, tak i rodičům a umožňuje tak předejít budoucí léčbě psychických problémů a postarat se o to, aby se nikdo nebál o mentálním zdraví dětí otevřeně mluvit. Snad bude za rok, během historicky druhého ,,Týdne za duševní zdraví dětí„, toto téma již o něco častější a přirozenější.

Gabriela Dittrichová, redaktorka Pozitivních zpráv v Británii

Související články

Zaručeně zlepší den

Světová zdravotnická organizace oficiálně ukončila koronavirový globální stav nouze

Ideální pěnu u piva mají zajistit nové plechovky

Ekologicky šetrná plastová židle z Česka nadchla na mezinárodní soutěži Green Concept Award

Mýdlo působí na komáry jako magnet, zjistili vědci

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Inspirace z knihovny: Jak chytit krtka oslavuje přírodu i život jako takový

Podle názvu byste si ji mohli splést s příručkou pro péči o zahradu. Tato kniha vám ale spíš poradí…