Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Historicky první ,,Týden za duševní zdraví dětí“ odstartoval v Británii

Kate Middleton s nemocnými dětmi, foto: uk.eonline.com

Premiérovou událost zaměřenou na pomoc dětem se sklonem k psychickým problémům nazvanou ,,Týden za duševní zdraví dětí“ organizuje v těchto dnech charitativním spolek Place2Be, jehož hrdou patronkou je Kate, vévodkyně z Cambridge. Cílem projektu je upozornit na nebezpečí, které v budoucnu hrozí malým dětem setkávajícím se s nátlakem na jejich psychiku. Nadace vyzývá každého, aby se aktivně zapojil a pomohl jak fyzicky, tak především i mentálně, předejít možným traumatům, která mladí lidé v dnešní době zažívají.

Vévodkyně z Cambridge zveřejnila na internetu video, ve kterém každého nabádá, aby se více věnoval psychické stránce malých dětí. Tím je, dle jejího názoru, možné předejít mnohým traumatům a frustracím, kterými může být člověk poznamenán po zbytek života.

Právě včasnou psychickou pomoc zajišťuje dětem ve více než 200 školách nadace Place2Be, jejíž členkou se vévodkyně z Cambridge stala v roce 2013. Charita se zaměřuje především na riziko šikany, rozpadu rodiny, smutnění ze ztráty či nemoci blízké osoby apod. Charita zajišťuje, aby se dětem v nízkém věku dobře dařilo, čímž se snaží zabránit možným psychickým poruchám v pokročilém věku.

Kate spolu s Williamem věří, že hlavními důvody mentálních problémů u dětí mohou být závislost, chudoba, ubližování či např. ztráta rodinného příslušníka. Pokud bude těmto jedincům včas poskytnuta pomoc, zvýší se tak jejich ,,naděje na lepší budoucnost, kterou si zaslouží„.

Díky lepší informovanosti o psychice dětí by se měla snížit také úroveň ostýchavosti mluvit o těchto problémech. ,,Litovat dítěte se zlomenou rukou je dnes zcela přirozené„. Podle vévodkyně by mělo být také běžné snažit se pomoci dětem, co zažívají těžké životní zkoušky. Právě proto funguje charita Place2Be, která pomáhá jak dětem, tak i rodičům a umožňuje tak předejít budoucí léčbě psychických problémů a postarat se o to, aby se nikdo nebál o mentálním zdraví dětí otevřeně mluvit. Snad bude za rok, během historicky druhého ,,Týdne za duševní zdraví dětí„, toto téma již o něco častější a přirozenější.

Gabriela Dittrichová, redaktorka Pozitivních zpráv v Británii

Související články

Zaručeně zlepší den

V Česku otevře první udržitelný obchoďák. Kdy a kam vyrazit na nákup?

Zaručeně rozzáří den. Podívejte se na nejvtipnější přírodní scenérie letošního roku

Najděte si svého zemědělce. Nový web nabízí přehled českých farmářů

Revoluce ve školství je na dohled. Český projekt připravuje novou metodiku aktivní výuky

Inspirativní rozhovor

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Českou republiku ukazujeme z té lepší stránky, říká redaktor Mojí země Pavel Radosta

Přečtěte si rozhovor s fotografem, redaktorem a milovníkem krás naší země.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Inspirace z knihovny: Řízky nechte doma. Výlety s Gastromapou Lukáše Hejlíka si zaručeně vychutnáte

Už druhé prázdniny po sobě bude velká část Čechů trávit dovolenou v tuzemsku. Letos na jaře vyšla…