Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Francie vysadí do roku 2030 miliardu stromů

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Francie do roku 2030 vysadí 1 miliardu stromů, což odpovídá 10 % lesní plochy této země, aby docházelo k většímu zachycování ​​uhlíku a zachovala se biologická rozmanitost, uvedl v pátek 28. října při svém projevu k hasičům francouzský prezident Emmanuel Macron. Informaci přinesl server Euractiv.

Ve Francii letos v létě požáry zničily 72 000 hektarů lesa, tedy až šestkrát více plochy, než je průměr za posledních deset let. Macron ve svém projevu poděkoval mnoha stovkám hasičů, lesníků, zvolených zástupců a bezpečnostních činitelů, kteří se podíleli na boji s požáry, které letos v létě zničily tisíce hektarů lesa.

„Hrdinové, vítejte!“ píše se v příspěvku na oficiálním twitterovém účtu Elysejského paláce s Macronovým pátečním projevem. Macron ve něm mimo jiné odhalil svou novou strategii pro obnovu lesní plochy do roku 2030, jejímž cílem je posílit resortní a vzdušné zdroje. Mimo to přislíbil, že hasičské a záchranné služby v resortu získají roční rozpočet ve výši 150 milionů eur.

Ilustrační foto: Pixabay

Zelená budoucnost

Francie navíc plánuje rozšířit svou flotilu obojživelných letadel. Prezident oznámil, že do roku 2027 vláda přispěje 250 miliony eury na nákup16 těchto letounů. V současné době jich vlastní 12.

Přestože prezident projekt obnovy lesa podporuje, zároveň zdůraznil, že kvůli klimatickým změnám mohou být následující léta podobná tomu letošnímu a teplotní výkyvy spojené s požáry již brzy mohou být standardem.

Zdroj: Euractiv

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak podpořit mikrobiom bez probiotik? Pomohou rajčata

Pohled z Pákistánu: Jsou městské lesy odpovědí na přehřívání měst?

Jak se připravit na Mikuláše, abyste si ho užili i vy?

Studenti MENDELU propojují manažerské schopnosti s pomocí neziskovkám na každoročním Dobrotrhu

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Inspirace z knihovny: Jak skutečně prožít život? Podnětná kniha pomůže změnit stereotyp

Den za dnem žijeme své životy, jak jsme zvyklí. Bohužel někdy musí přijít rána osudu, aby nás…