Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

FC Barcelona pomáhá vzdělávat

Damien Hirst, portrét Lionela Messiho pro projekt "1 z 11", foto: wall.hr

Nadace UNICEF, Fond FC Barcelony a organizace ROTA (Reach out to Asia) spojily své síly na pomoc dětem, kterým se nedostává základního vzdělání. Kampaň nazvaná ,,1 z 11″ má za cíl zajistit školu a sport dětem v Bangladéši, Indonésii a Nepálu.

Cílem projektu je zajistit co největšímu počtu z celkových 58 milionů dětí po celém světě vzdělání. Odtud pochází název kampaně ,,1 z 11″, neboť jedno z jedenácti dětí na světě nemá příležitost chodit do školy a tedy zlepšit své schopnosti a plně rozvinout svůj potenciál.

Nejznámějšími propagátory této kampaně jsou tenistka Serena Williams a fotbalista Lionel Messi, jehož portrét je také zachycen na díle umělce Damiena Hirsta. Ten spolu s dalšími 16 umělci věnoval své dílo do únorové aukce v londýnském Sotheby’s, která vynesla celkově 2.7 milionů liber tedy přes sto milionů českých korun. Tato částka může výrazně ovlivnit životy dětí v rozvojových zemích. Výtěžek poputuje konkrétně do Nepálu, Indonésie a Bangladéše, kde má pomoci zjednodušit přístup ke vzdělání pro děti ve školním věku.

Díky účasti FC Barcelony na tomto projektu je kladen důraz především na význam sportu, který je klíčový k rozvoji základních schopností a dovedností dítěte. Školáci se naučí spolupracovat v týmu, vzájemně se respektovat a mimo jiné také, jak společným úsilím dospět ke stejnému cíli. Sportem se navíc zlepšuje jejich koncentrace, pozornost i vytrvalost.

Kampaň na zpřístupnění vzdělání ve třech rozvojových zemích jižní Asie se snaží Nadace FC Barcelona, UNICEF A ROTA zviditelnit i na sociálních sítích. To je jedním ze způsobů, jak zapojit například fanoušky španělského fotbalového klubu a pomoci tak třeba mladým Nepálcům získat základní znalosti a vědomosti.

Do projektu se může zapojit a přispět naprosto každý. Nadace věří, že čím větší počet sponzorů bude, o to více zemí může být pokryto a o to více dětem bude poskytnuto vzdělání.

 

Gabriela Dittrichová

Související články

Zaručeně zlepší den

Nemusíte běhat maratony. Zrychlit metabolismus sedavých lidí umí i jediná fyzická aktivita

Pražský hrad je hvězdou Instagramu. Porazil konkurenci z celého světa

O krásných duších ve škaredých tělech. Češi připravují animovaný film o hovínkách

Nahradí jednorázové plasty i polystyren. Český start-up vyvinul ekologický materiál z podhoubí

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…