Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Evropa může být místem snů. Stačí vyjádřit svůj názor

1 minuty radosti
Ilustrační foto: Pixabay

Jak změnit svět? Prvním krokem může být vyjádření svých preferencí. Umožňuje to mimo jiné nový webový portál Evropské unie, jehož prostřednictvím mohou občané rozhodovat o její budoucnosti.

Zájemci se nyní mohou zapojit do celoevropské debaty o směřování unie. Její instituce spustily internetový portál futureu.europa.eu, kde lidé najdou desítky okruhů, ke kterým se mohou vyjádřit. Patří mezi ně zdravotní politika v souvislosti s koronavirovou pandemií, boj proti klimatickým změnám, digitalizace, migrace, vzdělávání nebo demokracie v Evropě. Meze se nekladou ani kreativitě – občané mohou přinášet svá vlastní témata. Zároveň mají možnost přihlásit se k některé z budoucích veřejných debat, prezentovat svou iniciativu nebo sledovat diskuse o vybraných tématech.

Z výměny názorů a navazující série veřejných akcí chtějí politici čerpat podněty pro rozhodování o budoucích prioritách Evropské unie. Diskuse budou probíhat v horizontu jednoho roku, závěry se očekávají nejpozději na jaře 2022.

Související články

Zaručeně zlepší den

Český lékař vrátil zrak osleplé dívce. Unikátní zákrok provedl jako první na světě

Český válečný veterán rozpohyboval poraněnou páteř vlastním vynálezem. Teď ho nabízí světu

On-line závěť si člověk nakliká do dvaceti minut, říká Jiří Štěpánek, zakladatel start-upu Goodbye, který mění české pohřebnictví

Nové úly zatočí s obávaným roztočem, který vyhlazuje celá včelstva

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Inspirace z knihovny: Kniha, která zaujala svět. Malý princ potěší i utěší

Mám pro vás hádanku. Pochází z planetky B612, přeje si nakreslit beránka a už více než…