Erasmus slaví 20 let v Česku. Za tu dobu s ním vycestovalo téměř sto tisíc českých studentů

2 minuty radosti
Zdroj fotografie: Pexels

Česká republika se již dvacet let zapojuje do evropského vzdělávacího programu Erasmus. Za dvacet let využily možnosti studia nebo odborné praxe v zahraničí tisíce studentů a zaměstnanců různých vysokých škol. Dnes mohou zájemci získat zkušenosti ve 33 evropských zemích.

„Za mě je Erasmus skvělá příležitost, jak si rozšířit obzory. Nemyslím tím pouze znalosti, ale také to, jak se dají věci dělat jinak – a to od vzdělávání, přes byrokracii až po fungování každodenního života. Člověk získá určitý nadhled a má s čím porovnávat. Pokud se člověk vrátí z Erasmu a vidí, že mu doma něco schází, může se pokusit to změnit, a zlepšit tak kvalitu života sobě i druhým,“ uvedl doktorský student Fakulty informatiky Masarykovy univerzity v Brně Jaroslav Čechák.
Česká republika se do programu zapojila v roce 1998. Ve stejném roce se do programu připojilo i Slovensko, Maďarsko, Polsko, Kypr a Rumunsko. Od roku 2015 mohou zájemci vycestovat i mimo Evropu. Za posledních 20 let vyjelo s Erasmem studovat 94 518 vysokoškoláků a 31 600 pracovníků vysokých škol.

Související články

Zaručeně zlepší den

Čeští vědci mají novou zbraň proti koronaviru

Naděje pro nejsušší místa na zeměkouli. Vodní harfa zachytí vodu z páry ve vzduchu

Potoky se vrací do koryt, nových tůní přibývá. Projekt #vracimevodulesu slaví další úspěchy

Pojďte s námi do přírody. Web inspiruje, kam vyrazit v Česku na výlet

Inspirativní rozhovor

Ladislav Zibura

Přečtěte si rozhovor s cestovatelem a spisovatelem Ladislav Ziburou o tom, jak prožil karanténu a co si z tohoto období odnesl.

Ladislav Zibura