Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ekologie se stává prioritou. Zelenější e-shopy vyhledává čím dál více Čechů

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Depositphotos

Jak se s narůstajícím množstvím e-shopů i zasílaných balíků vypořádá životní prostředí? Tuto otázku si kladou majitelé obchodů i jejich zákazníci. Nedávný průzkum ukázal, že je pro Čechy ekologický aspekt při výběru e-shopu čím dál důležitější.

Pokud se internetový obchod prokazuje zájmem o udržitelnost a nabízí ekologičtější možnosti dopravy, získává u českých spotřebitelů pomyslné body navíc. „Zeptali jsme se zákazníků, zda by byli ochotni se vzdát části svého komfortu při dodání zboží, pokud by to současně znamenalo podporu ekologičtějšího internetového obchodu. 67,9 procenta potvrdilo, že jsou alespoň částečně připraveni takto udržitelnější přístup podpořit,“ uvádí Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Podle něj bude mít tento trend do budoucna významně stoupající tendenci.

Snaha o ohleduplnost k životnímu prostředí proto pomalu začíná být standardem. „Provozovatelé e-shopů hledají nejprve nejvhodnější způsoby, jak kombinovat ekologický a ekonomický přístup. Jak v praxi ukazují, začít se dá od překvapivě jednoduchých věcí. Jedná se například o čistě elektronickou komunikaci a dokumentaci nebo úpravu prostředí ve skladech. Obchodníci se snaží o co nejefektivnější využití obalových materiálů nebo výplní balíků, ale také o zavádění vratných obalů,“ hodnotí současnou aktivitu e-shopů Jan Vetyška. Důkazem je například nový způsob bezobalového doručování, který nyní testuje e-shop Econea.

Související články

Zaručeně zlepší den

Jak na šťavnatá a chutná rajčata? Účinné hnojivo může být levné a zcela přírodní

FOTO: Prohlédněte si nejkrásnější snímky přírody. V celosvětové soutěži bodoval i Čech

Superhrdina mezi rostlinami. Nenápadný keř funguje jako přirozená čistička vzduchu

Návrat lososů do českých řek pokračuje. Malé plůdky se líhnou v krásném prostředí národního parku

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Inspirace z knihovny: Svět je stále lepším místem. A to je Fakt(omluva)

Jde to s námi z kopce. Situace ve světě se horší, množství násilných činů narůstá. Také…