Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ekologie se stává prioritou. Zelenější e-shopy vyhledává čím dál více Čechů

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Depositphotos

Jak se s narůstajícím množstvím e-shopů i zasílaných balíků vypořádá životní prostředí? Tuto otázku si kladou majitelé obchodů i jejich zákazníci. Nedávný průzkum ukázal, že je pro Čechy ekologický aspekt při výběru e-shopu čím dál důležitější.

Pokud se internetový obchod prokazuje zájmem o udržitelnost a nabízí ekologičtější možnosti dopravy, získává u českých spotřebitelů pomyslné body navíc. „Zeptali jsme se zákazníků, zda by byli ochotni se vzdát části svého komfortu při dodání zboží, pokud by to současně znamenalo podporu ekologičtějšího internetového obchodu. 67,9 procenta potvrdilo, že jsou alespoň částečně připraveni takto udržitelnější přístup podpořit,“ uvádí Jan Vetyška, výkonný ředitel Asociace pro elektronickou komerci (APEK). Podle něj bude mít tento trend do budoucna významně stoupající tendenci.

Snaha o ohleduplnost k životnímu prostředí proto pomalu začíná být standardem. „Provozovatelé e-shopů hledají nejprve nejvhodnější způsoby, jak kombinovat ekologický a ekonomický přístup. Jak v praxi ukazují, začít se dá od překvapivě jednoduchých věcí. Jedná se například o čistě elektronickou komunikaci a dokumentaci nebo úpravu prostředí ve skladech. Obchodníci se snaží o co nejefektivnější využití obalových materiálů nebo výplní balíků, ale také o zavádění vratných obalů,“ hodnotí současnou aktivitu e-shopů Jan Vetyška. Důkazem je například nový způsob bezobalového doručování, který nyní testuje e-shop Econea.

Související články

Zaručeně zlepší den

Vykouzlete si doma francouzskou atmosféru. Postavte si metr a půl vysokou Eiffelovu věž z kostek

Ve Francii chodí místo čerta s Mikulášem řezník. Poznejte tradice v zahraničí

Nejunikátnější pohled na Český Krumlov je z Křížové hory, říká Laskavec Dalibor Uhlíř

Brněnské vánoční trhy pomáhají i opuštěným zvířatům

Inspirativní rozhovor

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Národní obrození si zaslouží u studentů více pozornosti, říká Karolína „Zoe“ Meixnerová o svém projektu Literární hysterie

Přečtěte si rozhovor s Karolínou Meixnerovou, autorkou knihy Průvodce literární hysterií 19. století a také vtipných videí o spisovatelích z téže doby. Proč se zaměřila na toto období? A jak vypadají její besedy? To vše se dozvíte.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Inspirace z knihovny. Papírová spižírna přehledně poradí, jak neplýtvat

Víte, jak správně skladovat konkrétní potraviny? Jak zužitkovat suroviny do posledního kousku? Nebo…