Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Ekologickou reklamu čistí přímo do chodníku. Místo billboardů stačí dešťová voda, mech a řasy

2 minuty radosti
Zdroj ilustrační fotografie: Freepik

K nevzhledným billboardům a odlupujícím se plakátům, které dříve či později skončí v koši, existuje ekologická alternativa. Netradiční reklamní agentura Aqua Ads se specializuje na venkovní reklamu, která místo znečištění a produkce odpadu prostředí naopak čistí.

Ekologická reklama přímo na chodníku. Zdroj fotografie: aquaads.cz

Ve jménu ekologie, udržitelnosti a ohleduplnosti čistí motivy a reklamní sdělení do špíny chodníků. Využívají při tom obyčejnou dešťovou vodu, ze které speciální stroj vytvoří regulovatelný vodní paprsek. Ten díky vysokému tlaku účinně odstraní nánosy špíny z chodníků i jiných venkovních ploch. Originální reklama tak neničí panorama měst ani nepřekáží chodcům. Pokud se neudržuje, časem prostě samovolně zmizí.

Zdroj fotografie: aquaads.cz

Tím však možnosti reklamní prezentace v souladu s přírodou nekončí. Tato netradiční reklamní agentura vytváří také nápisy z mechů, které neustále rostou, a přispívají tak k čistšímu vzduchu. A právě kvalitnější vzduch je cílem nového projektu, který Aqua Ads nyní spouští. Jejich fotobioreaktor dokáže pomocí řasy chlorella zachycovat velké množství oxidu uhličitého, a účinně tak čistit okolní vzduch. Prototyp je umístěn v budově bývalého obchodního domu Máj v Praze.

Zdroj: startupjobs.cz

Související články

Zaručeně zlepší den

Tito opeřenci navštěvují česká krmítka nejčastěji. Známe výsledky ptačího sčítání

Revoluce v létání. Nizozemci poprvé použili syntetické palivo, pomůže zachránit planetu

První domácí vodíková baterie zásobí domácnost obnovitelnou energií. Zvládne až dva dny bez proudu

Houby jako nevídaní pomocníci. Nový objev potvrdil jejich výjimečnost