Protože den bude takový, jaký si ho uděláte.

Důležité je nevzdat se. Australanka přeběhla svou domovinu napříč za 150 dní

2 minuty radosti
Ilustrační foto: Pexels

Člověk je mnohem silnější, než si myslí. Často dokážeme až neuvěřitelné věci. Důležité je opravdu chtít, dát do našeho úmyslu všechno a nevzdat se. Tímto heslem se řídila australská běžkyně Erchana Murrayová-Bartlettová, která pokořila světový rekord v počtu uběhnutých maratonů ženou každý den po sobě: uběhla jich 150 ve 150 dnech, informoval server Ekolist.

Dvaatřicetiletá běžkyně sérii zahájila 22. srpna a v pondělí 16. ledna za hlasitého potlesku shromážděných doběhla do australského Melbourne. Uběhla celkem 6300 kilometrů. „Nedokážu slovy vyjádřit, jak krásný pocit byl proběhnout cílovou rovinkou. Upřímně myslím, že to budu zpracovávat v dalších týdnech, měsících a letech,“ napsala ke svému výkonu běžkyně na facebookovém profilu, kde informovala o svém běhu. Pro zahraniční média přiblížila dobrodružství, které absolvovala. Během své cesty byla pokousána všemi druhy hmyzu jako jsou mravenci, komáři, pavouci, spálilo ji slunce, prožila mnoho různých bolestí a když doběhla do Melbourne, nohy jí natekly o další velikost. Párů bot použila za 6 300 kilometrů deset.

Nešlo přitom „jen“ o sportovní výkon a pokoření rekordu. Svým počinem chtěla Erchana Murrayová-Bartlettová zvýšit povědomí o úbytku rostlinných i živočišných druhů v Austrálii, která trpí poklesem biodiverzity ze všech zemí téměř nejvíce. Pro environmentální charitativní organizaci Wilderness Society vybrala 100 000 australských dolarů (asi 1,5 milionu korun).

Zdroj: Ekolist, BBC

Související články

Zaručeně zlepší den

Už víme, z čeho se skládá Měsíc

Nejsilnější sluneční erupce, která byla kdy zaznamenána

Vojtěch Kovařík je jedním z nejznámějších českých umělců v zahraničí. Že jste o něm ještě neslyšeli?

V pátek proběhne jubilejní 15. ročník Noci kostelů

Inspirativní rozhovor

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Amputací nohy život nekončí, říká plavkyně Věra Závorková

Ve 13 letech jí lékaři diagnostikovali nádor v koleni, následná léčba včetně chemoterapie ovšem nepomohla, a tak musela podstoupit amputaci. I přes to se Věrka nevzdává a vyhrává jednu medaili za druhou. Jejím snem je paralympiáda.

Pozitivní kniha

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Inspirace z knihovny: Óda na nevinnost a laskavost. Chlapec, krtek, liška a kůň mají klíče od lidských srdcí

Znáte takové ty knihy, které můžete otevřít na náhodné stránce a cokoliv si z nich v ten moment…